Sava

Sava to słoweński producent opon, którego historia sięga 1920 roku. Wtedy to powstały zakłady gumowe w miejscowości Kranj, produkujące swoje wyroby pod nazwą Vulkan.

W latach 30-tych XX wieku fabryka została przejęta przez austriacką firmę Semperit. Rozpoczęła się produkcja pierwszych opon. Były to jednak opony rowerowe, a nie samochodowe.

Po II wojnie światowej rozpoczęła się produkcja opon samochodowych pod nazwą Sava. Fabryka była wtedy państwowym zakładem.

Szybszy rozwój marki rozpoczął się wraz z połączeniem z firmą Semperit w 1967 roku. W latach 80-tych firma została przejęta przez niemieckiego Continentala. Kilkanaście lat później markę Sava przejął amerykański Goodyear.

Obecnie marka Sava jest dobrze znana z produkcji dobrej jakości opon z segmentu ekonomicznego.

Znajdź oponę Sava
letnie
Opony letnie

Opony letnie to specjalistyczne produkty specjalnie skonstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom pojazdów w warunkach letnich.

zimowe
Opony zimowe

Opony zimowe to specjalistyczne produkty specjalnie skonstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom samochodu w trudnych zimowych warunkach.

wielosozonowe
Opony całoroczne

Opony wielosezonowe to specjalistyczne produkty specjalnie skonstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom samochodu w bez względu na porę roku i warunki pogodowe

Najpopularniejsze rozmiary

W naszym sklepie znajdziesz popularne rozmiary opon oraz taki rozmiar opony, którego właśnie potrzebujesz.