Yokohama

Yokohama - japońska dokładność

Historia marki Yokohama sięga 1917 roku. Jej nazwa pochodzi od japońskiego, portowego miasta gdzie została założona - Jokohama.

Początkowo firma Yokohama Cable Manufacturing produkowała wyroby gumowe, opony kordowe oraz ogumienie do samochodów ciężarowych.

W 1935 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową. Pierwsze opony samochodowe Yokohama były produkowane na pierwsze wyposażenie samochodów Nissan o raz Toyota.

Od samego początku funkcjonowania firma kładła mocny nacisk na nowe rozwiązania. W 1939 roku Yokohama wyprodukowała swoją pierwszą gumę syntetyczną.

Od 1963 roku oficjalna nazwa firmy to The Yokohama Rubber Co., Ltd. W 1967 roku siedziba firmy mieści się w Tokio.

Rozwój i badania to element, w który firma mocno inwestuje. Opony są testowane w wielu miejscach na świecie. W Japonii w Daigo oraz Takasu. W Europie: w Nimeczech - Nuerburgring, w Szwecji - Nattberg oraz w Finlandii - Ivalo.

Ciekawym, nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie w produkcji opon olejku pomarańczowego. Technologia o nazwie BluEarth jest ekologicznym rozwiązaniem, mającym również wpływ na poprawę parametrów jezdnych opon.

Obecnie Yokohama jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość wykonania oraz zastosowane technologie.

Znajdź oponę Yokohama
letnie
Opony letnie

Opony letnie to specjalistyczne produkty specjalnie skonstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom pojazdów w warunkach letnich.

zimowe
Opony zimowe

Opony zimowe to specjalistyczne produkty specjalnie skonstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom samochodu w trudnych zimowych warunkach.

wielosozonowe
Opony całoroczne

Opony wielosezonowe to specjalistyczne produkty specjalnie skonstruowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom samochodu w bez względu na porę roku i warunki pogodowe

Najpopularniejsze rozmiary

W naszym sklepie znajdziesz popularne rozmiary opon oraz taki rozmiar opony, którego właśnie potrzebujesz.