Klasa Średnia

Uniroyal


AllSeasonMax 225/75 R16"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 4522350000
Szerokość 225
Profil 75
Srednica 16"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Uniroyal
Indeks nośności 121/120 (max 1450kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia D
Hałas 73dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 797 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Uniroyal AllSeasonMax to opona całoroczna klasy średniej. Jest dedykowana do samochodów dostawczych.

Opona została wyposażona w symetryczny wzór bieżnika.

  • Aquaplaning: wysoka odporność na aquaplaning oraz krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni
  • Przyczepność: potwierdzona przyczepność i znakomita skuteczność hamowania na zaśnieżonych drogach
  • Prowadzenie: bezpieczne prowadzenie w każdych warunkach pogodowych, dobra stabilność kierunkowa, bezpieczne pokonywanie zakrętów na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach
  • Zużycie i koszty eksploatacji: brak kosztów sezonowej wymiany oraz przechowywania opon

Szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego

Rowki i kanaliki odprowadzające wodę, odpowiadają za skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni oraz zmniejszenie ryzyka powstania zjawiska aquaplaningu.

Połączenie specjalnych lameli, kieszonek śniegowych oraz rowków na krawędziach klocków bieżnika poprawiło trakcję oraz hamowanie na zaśnieżonej nawierzchni.

Niezawodna o każdej porze roku

Specjalna całoroczna mieszanka gumowa zapewnia odpowiednią elastyczność opony bez względu na warunki pogodowe. Jest ona również odporna na ścieranie co realnie wydłuża przebiegi.

Zoptymalizowany wzór bieżnika w połączeniu z całoroczną mieszanką gumową pozwolił na osiągnięcie dobrych parametrów w różnych warunkach atmosferycznych.

Uniroyal AllSeasonMax to opona o bardzo dobrych parametrach, któa poradzi sobie w każdych warunkach pogodowych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję