Barum


Bravuris 4x4 245/70 R16"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 15350460000W2020
Szerokość 245
Profil 70
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Barum
Indeks nośności 107 (max 975kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 71dB
Rok produkcji 2020

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 418 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Barum Bravuris 4x4 to opona dedykowana do samochodów osobowych i typu SUV z napędem 4x4. Pozycjonowana jest w klasie ekonomicznej. Stanowi doskonałą propozycję dla kierowców nie lubiących przepłacać.

Producent zastosował w tym przypadku asymetryczny bieżnik. Na jego barkach umieszczone zostały masywne bloki, które zapewniają bardzo dobre trzymanie się jezdni. Skuteczne hamowanie znacznie skraca dystans potrzebny do zatrzymania w każdych warunkach pogodowych. Spłaszczony kontur opony zapewnia równomierne zużywanie się opony. Zastosowane rozwiązania wpłynęły na zmniejszenie emisji hałasu, co daje dodatkowy komfort podczas jazdy.

Bardzo dobre parametry jezdne zapewniło także zastosowanie innowacyjnej mieszanki gumowej. Wzrosła dzięki niej również odporność na zużycie całej konstrukcji.

Barum Bravuris 4x4  wyróżnia się świetną przyczepnością, krótkimi drogami hamowania w każdych warunkach pogodowych oraz idealnym wyciszeniem.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Barum

Barum – 70 lat tradycji

W 1948 roku 3 producentów: Bata, Rubena i Mitas dało początek marce Barum.

Od początku Barum miał jasno wyznaczony cel: stworzenie wytrzymałych, solidnych oraz, przede wszystkim, cenowo przystępnych opon. Cel osiągnęli i nadal zmierzają tą drogą.

Dynamiczny rozwój i rosnący popyta na opony marki Barum spowodował konieczność wybudowania w 1966 roku nowoczesnej fabryki w miejscowości Otrokovice.

W kolejnych latach Barum był liderem na rynku czechosłowackim oraz eksportował ogumienie do państw bloku wschodniego. Do dzisiaj to jedno z największych wydarzeń sportowych w kraju.

W 1971 roku Barum ustanowił wyścig Barum Czech Rally w mieście Zlín. Do tej pory to

Rok 1993 czas zmian dla czeskiej marki. Fuzja z Continentalem spowodowała możliwość rozwoju i inwestycji w nowoczesne technologie.

Rozpoznawalność marki znacząco zwiększyła popyt na opony Barum. W 1996 roku Barum produkował 6 milionów opon rocznie natomiast w 2017 produkcja przekroczyła 21 milionów opon rocznie.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Barum 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.barum-opony.pl/samochod/o-firmie-barum/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję