Klasa Ekonomiczna

Barum


Bravuris 5HM 205/40 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 15408040000W2021
Szerokość 205
Profil 40
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Barum
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 84 (max 500kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 454 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Barum Bravuris 5HM to letnia opona klasy budżetowej dedykowana do samochodów osobowych.

Jest przeznaczona dla kierowców, którzy potrzebują solidnej opony w niskiej cenie.

Opona posiada bieżnik wyposażony w żebra centralne oraz system rowków i nacięć. Dzięki takiemu rozwiązaniu nacisk na nawierzchnię jest równomierny.

Poprawia to stabilność w czasie jady i sprzyja niskim oporom toczenia.

Szerokie rowki wzdłuż opony mają na celu efektywne odprowadzanie wody. Niwelują możliwość powstania zjawiska aquaplaningu oraz poprawiają hamowanie na mokrej nawierzchni.

Solidne bloki barkowe poprawiają sztywność opony. W połączeniu z nacięciami samoblokującymi pozwalają na lepszą stabilizację opon. Główny plus takiego rozwiązania to poprawienie trakcji w czasie ruszania oraz hamowania.

Mieszanka gumowa „High Mileage” została stworzona, aby wydłużyć przebiegi. Bravuris 3 ma przebiegi o 15% dłuższe od poprzednika.

To godny polecenia produkt dla kierowców, którzy potrzebują opony w przystępnej cenie oferującej optymalne osiągi.

Uwaga! W zależności od rozmiaru opona posiada 3 albo 2 żebra centralne

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Barum

Barum – 70 lat tradycji

W 1948 roku 3 producentów: Bata, Rubena i Mitas dało początek marce Barum.

Od początku Barum miał jasno wyznaczony cel: stworzenie wytrzymałych, solidnych oraz, przede wszystkim, cenowo przystępnych opon. Cel osiągnęli i nadal zmierzają tą drogą.

Dynamiczny rozwój i rosnący popyta na opony marki Barum spowodował konieczność wybudowania w 1966 roku nowoczesnej fabryki w miejscowości Otrokovice.

W kolejnych latach Barum był liderem na rynku czechosłowackim oraz eksportował ogumienie do państw bloku wschodniego. Do dzisiaj to jedno z największych wydarzeń sportowych w kraju.

W 1971 roku Barum ustanowił wyścig Barum Czech Rally w mieście Zlín. Do tej pory to

Rok 1993 czas zmian dla czeskiej marki. Fuzja z Continentalem spowodowała możliwość rozwoju i inwestycji w nowoczesne technologie.

Rozpoznawalność marki znacząco zwiększyła popyt na opony Barum. W 1996 roku Barum produkował 6 milionów opon rocznie natomiast w 2017 produkcja przekroczyła 21 milionów opon rocznie.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Barum 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.barum-opony.pl/samochod/o-firmie-barum/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję