Klasa Premium

Pirelli


CARRIER ALL SEASON 195/75 R16"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 2853000
Szerokość 195
Profil 75
Srednica 16"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Pirelli
Indeks nośności 110/108 (max 1060kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 68dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 864 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Pirelli CARRIER ALL SEASON to opona całoroczna klasy premium. Jej przeznaczenie to samochody dostawcze.

Opona została wyposażona w symetryczną rzeźbę bieżnika, która najlepiej sprawdza się w różnorodnych warunkach atmosferycznych i zapewnia optymalne osiągi.

Dlaczego CARRIER ALL SEASON:

- Dobre prowadzenie

- Wysokie wartości przebiegów i niski opór toczenia

- Dobre parametry jezdne niezależnie od panujących warunków

Duża liczba lameli i środkowa część bieżnika w kształcie pazurów powodują, że droga hamowania na śniegu i lodzie jest krótka.

Szerokie rowki obwodowe skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe przez co zmniejsza się ryzyko aquaplaningu i poprawia się bezpieczeństwo jazdy.

Solidne klocki bieżnika zapewniają za stabilną jazdę i krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Specjalna całoroczna mieszanka gumowa bogata w krzemionkę pozostaje elastyczna pomimo dużych różnic temperatur. Jest ona również odporna na ścieranie przez co wydłużono przebiegi.

Pirelli CARRIER ALL SEASON to wybór premium dla kierowców samochodów dostawczych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Pirelli

Pirelli - król homologacji

Giovanni Battista Pirelli był twórcą marki Pirelli. W 1872 roku otworzył firmę, która początkowo produkowała pasy napędowe, dętki i kable telegraficzne.

W 1901 roku powstała pierwsza opona do samochodu.

Sławę Pirelli przyniosły osiągnięcia w sportach motorowych. Pierwsze zwycięstwo firmy w rajdzie samochodowym na trasie W 1907 roku firma wygrała wyścig samochodowy na trasie. Później opony Pirelli były montowane w autach Ferrari i Alfa Romeo, które z sukcesem odnosiły zwycięstwa w wyścigach Grand Prix.

Marka rozwijała się bardzo prężenie i w kolejnych latach otwierała kolejne fabryki. Nowe zakłady powstały w Katalonii (Hiszpania), Grecji, Turcji, Niemczech, a także w Brazylii i Argentynie.

Pirelli utrzymywała się na rynku dzięki nowinkom technicznym i jakości produktów.

W latach 80-tych Pirelli wyznaczyło kolejny trend. Zaczęli produkcję opon niskoprofilowych.

Pirelli jest znane ze współpracy z najbardziej luksusowymi producentami samochodów. Do tych właśnie pojazdów włoski potentat przygotowuje specjalne ogumienie do konkretnych modeli samochodów. Aston Martin, BMW, Ferrari, Jaguar, Land Rover, Lamborghini, Maserati, Porsche to producenci dla których Pirelli tworzy specjalnie homologowane opony.

Od 2011 roku Pirelli produkuje opony na potrzeby Grand Prix Formuły 1.

Obecnie włoska marka jest piątym największym producentem opon na świecie.

Gwarancja

Gwarancja na opony Pirelli wynosi 7 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję