Klasa Premium

Michelin


CROSSCLIMATE 2 SUV 245/45 R20"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 901589
Szerokość 245
Profil 45
Srednica 20"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Michelin
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 103 (max 875kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 71dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1182 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Michelin Crossclimate 2 SUV to opona całroczna klasy premium. Jest dedykowana do samochodów typu SUV i 4x4.

Opona posiada charakterystyczny kierunkowy wzór bieżnika, który zapewnia odpowiednie parametry jezdne w każdych warunkach atmosferycznych.

Specjalna mieszanka gumowa zapewnia odpowiednią elastyczność w trudnych zimowych warunkach oraz podczas jazdy w pełnym letnim słońcu.

Zoptymnalizowany wzór bieżnika powoduje, że opona przylega największą możliwą powierzchnią do nawierzchni drogi. Poprawia to trakcję oraz zapewnia pewne prowadzenie w każdych warunkach.

Producent zapewnił wysoki komfort jazdy przez minimalizację szumów mogących powstawać w czasie jazdy. Cicha i komfortowa jazda przez cały rok.

Michelin Crossclimate 2 SUV to wybór kierowców, którzy cenią sobie doskonałe osiągi w każdych warunkach atmosferycznych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Michelin

Michelin - Dwóch braci, którzy zmienili motoryzację

Historia tego światowego koncernu rozpoczęła się we francuskim mieście Clermont-Ferrand. W 1898 roku bracia André Jules Aristide Michelin i Édouard Michelin założyli firmę Générale des Établissements Michelin.

Pierwszą oponę pneumatyczną z dętką bracia wyprodukowali już w 1891 roku. Żeby rozwijać ten innowacyjny pomysł potrzebny był rozgłos.

Bracia stworzyli L'Éclair (Błyskawica), czyli pierwszy w historii samochód wyposażony w opony z prawdziwego zdarzenia. W 1895 roku wzięli nim udział w wyścigu Paris-Bordeaux-Paris na dystansie 1200 km. Udowodnili wszystkim, że mają rację i ich opona to przyszłość.

Bibendum to maskotka i znak rozpoznawczy firmy stworzona w 1898 roku. „Ludzik Michelin” zdobył w 2000 roku tytuł najlepszego logo w historii.

W 1913 roku bracia Michelin ponownie wprowadzili nowość na rynek motoryzacyjny. Wymienne stalowe koło z oponą. Kierowcy mieli teraz możliwość w maksymalnie krótkim czasie usunąć usterkę.

Za największą innowację firmy uważa się wprowadzenie do sprzedaży pierwszej opony radialnej. „Michelin X” był dostępny od 1949 roku.

Wprowadzanie nowych rozwiązań przyśpieszyło dzięki otworzeniu w 1965 roku toru testowego i ośrodka badawczego Ladoux Testing and Research Center we Francji.

Efektem badań było tworzenie pierwszych na rynku wyjątkowych opon.

W 1982 roku pojawiła się zimowa opona „Michelin XM +S100”. Jako pierwsza posiadała głębokie lamelki na bieżniku.

W 1992 roku wprowadzono pierwszą w historii „zieloną oponę”. „Michelin MXN” charakteryzował się obniżonym oporem toczenia. Krzemionka użyta w mieszance gumowej poprawiła również bezpieczeństwo i wytrzymałość opony.

Od 1995 roku Michelin jest właścicielem większościowym olsztyńskiego Stomilu. Obecnie fabryka jest uważana za jedną z najnowocześniejszych w Europie.

Michelin jest największym europejskim koncernem produkującym opony.

Gwarancja

Gwarancja na opony Michelin wynosi 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję