Klasa Premium

Bridgestone


DURAVIS R660 ECO 215/65 R16"
Letnie

Dostępność:

Produkt niedostępny

Kod producenta 11153
Szerokość 215
Profil 65
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Bridgestone
Indeks nośności 106 (max 950kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia A
Hałas 70dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 647 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Bridgestone DURAVIS R660 ECO to opona dostawcza klasy premium. Jest dedykowana do samochodów dostawczych oraz samochodów typu VAN.

Opona posiada symetryuczny wzór bieżnika. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizajcę parametrów jezdnych.

Dlaczego DuraviS R660:

- Duże przebiegi i niskie zużycie paliwa

- Pełna kontrola na mokrej nawierzchni

- Wytrzymała konstrukcja z dodatkowymi wzmocnieniami

Opona Bridgestone DURAVIS R660 ECO to opona przeznaczona dla wymagających Klientów.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Bridgestone

Bridgestone - japońska jakość

Historia marki Bridgestone sięga lat 20-tych XX wieku. Shōjirō Ishibashi rozpoczął od małej manufaktury, gdzie produkował podeszwy do butów.

W 1930 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową.

W 1931 roku stworzono oficjalnie spółkę Bridgestone Tire Co. Ltd z siedzibą w Tokio.

Kamieniem milowym w rozwoju marki było stworzenie opony radialnej do autobusów i samochodów ciężarowych w 1962 roku. Pierwsza taka opona do samochodów osobowych była produkowana od 1964 roku.

Rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Fabryki w Kurumie, Tokio oraz Yokohamie zostały zmodernizowane aby mogły sprostać rosnącym wymaganiom produkcyjnym.

W latach 60-tych Bridgestone stał się dużym graczem na rynku azjatyckim. W latach 70-tych podbijał rynek europejski. Lata 80-te do duży rozwój na rynku amerykańskim.

Bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy była fuzja w 1988 roku z amerykańskim potentatem na rynku opon, firmą Firestone.

Obecnie Bridgestone jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość oraz zaawansowanie technologiczne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję