Kleber


Dynaxer HP3 SUV 215/65 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 537859W2019
Szerokość 215
Profil 65
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Kleber
Indeks nośności 99 (max 775kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB - ))
Rok produkcji 2019

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 315 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Kleber Dynaxer HP3 SUV to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona został wyposażona w symetryczny bieżnik. Jest to wyjątkowa cecha, ponieważ większość opon letnich posiada bieżniki asymetryczne.

Dunaxer HP3 charakteryzuje się dobrą przyczepnością oraz trakcją na mokrej nawierzchni. Przyczyniają się do tego szerokie rowki wzdłużne oraz łukowate barki przecięte kanalikami, które dobrze odprowadzają wodę.

Dobre prowadzenie i bezpieczeństwo w czasie jazdy to również zasługa mieszkanki gumowej. Krzemionkę połączono ze specjalnymi polimerami i stworzono hybrydową mieszankę gumową. Dzięki niej zachowano balans pomiędzy przyczepnością a wysokimi przebiegami.

Kleber Dynaxer HP3 SUV to zbalansowana opona o dobrych osiągach. Polecana dla Kierowcy, który szuka zrównoważonych osiągów w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Kleber

Kleber - paryska opona

Zakład produkujący opony powstał w 1910 roku w Colombes niedaleko Paryża. Inicjatorem powstania fabryki była amerykańska firma Goodrich.

Pierwsza opona została wyprodukowana w 1911 roku.

Rozwój firmy doskonale widać w asortymencie. Od 1930 roku firma produkowała opony do samolotu Potez 540.

W czasie II wojny światowej fabryka została doszczętnie zniszczona przez bombardowanie.

Firma odrodziła się w 1945 roku. Została przeniesiona do Paryża i nazwana Kleber-Colombes. Był to nowy etap w rozwoju marki.

Stopniowo Kleber wprowadzał do asortymentu nowe produkty. W 1947 roku do sprzedaży weszła opona zimowa. W 1951 roku wypuszczono na rynek opony bezdętkowe. Natomiast w roku 1960 do oferty włączono opony radialne.

Mało kto wie, że to właśnie Kleber dostarczał opony do samolotów pasażerskich Concorde.

Od 1981 roku Kleber należy do grupy Michelin.

Tak duży inwestor pozwolił na rozwój firmy i dostęp do najnowszych technologii w kolejnych latach.

Gwarancja

Gwarancja na opony Kleber wynosi 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję