Klasa Premium

Goodyear


EAGLE F1 ASYMMETRIC 2 SUV 285/45 R20"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 531857W2021
Szerokość 285
Profil 45
Srednica 20"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Goodyear
Homologacja Audi (AO)
Indeks nośności 112 (max 1120kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia B
Hałas 72dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1029 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 SUV to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów generujących wysokie osiągi.

Opona jest wyposażona w asymetryczny wzór bieżnika. Takie rozwiązanie pozwala na zapewnienie wysokich parametrów jezdnych potrzebnych do sportowej jazdy.

Technologia ActiveBraking zoptymalizowała poweirzchnię styku opony z naiwerzchnią. Polepszono trakcję oraz skrócono drogę hamowania.

Szerokie rowki obwodowe szybko odprowadzają wodę spod opony. Zmniejsza to ryzyko powstania aquaplaningu oraz poprawia hamowanie na mokrej nawierzchni.

Solidne klocki barkowe zapewniają odpowiednią sztywność konstrukcji. Prowadzenie jest bardzo pewne i precyzyjne.

Bogata w krzemionkę mieszkanka gumowa znacząco poprawiła poziom trakcji oraz przyczepności. Zastosowana technologia FuelSaving zmniejszyła zużycie paliwa i poprawiła ekonomię jazdy.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 SUV to opona, która zapewnia bardzo dobre sportowe osiągi.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Goodyear

Goodyear - koncern z amerykańskiego snu

Historia jednego z największych koncernów produkujących opony rozpoczyna się w East Arkon w Ohio (USA).

Tam w 1898 roku Frank Seiberling założył mały zakład, który początkowo produkował opony do karet i rowerów, uszczelki, węże strażackie oraz żetony do pokera.

Już w 1901 roku Goodyear wyprodukował oponę wyścigową dla Henryego Forda. Współpraca okazała się owocna i legendarny Ford T był wyposażony w opony Goodyear.

Marka dała się poznać z innowacyjności. W 1903 roku Goodyear uzyskał patent na pierwszą oponę bezdętkową. W 1909 stworzył pierwszą pneumatyczną oponę do samolotów.

W 1926 roku Goodyear był największym na świecie producentem gumy i opon. Cały czas nowoczesne rozwiązania były widoczne w pracy technologów.

Mogą pochwalić się pierwsza oponą zimową z kolcami i pierwszą oponą wyprodukowaną z gumy syntetycznej.

Kolejne lata to pasmo sukcesów marki Goodyear. II Wojna Światowa nie stanęła na drodze wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Dział badawczy może pochwalić się wieloma sukcesami.

Naukowcy stworzyli na przykład materiał, który jest obecnie wykorzystywany do produkcji zastawek serca. Jednym ze sławnych naukowców był Paul Flory, który później został laureatem nagrody Nobla z chemii.

Goodyear był bardzo zaangażowany w sport motorowy. W 1959 Mickey Thompson korzystając z opon Goodyear, pobił amerykański rekord prędkości pojazdu naziemnego. Pięć lat później Craig Breedlove jako pierwszy pokonał prędkość dźwięku również z pomocą opon marki ze znaku uskrzydlonych sandałów Hermesa.

W 1971 roku Apollo 14 wylądował na Księżycu w oponach wyprodukowanych przez ten koncern.

Obecnie Goodyear to jeden z największych producentów opon na świecie. Posiada fabryki w każdym zakątku świata.

Gwarancja

Gwarancja na opony Goodyear wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję