Klasa Ekonomiczna

Dębica


Frigo SUV 2 255/55 R18"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 546564W2021
Szerokość 255
Profil 55
Srednica 18"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Dębica
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 109 (max 1030kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia C
Hałas 73dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 751 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Dębica Frigo SUV 2 to opona zimowa klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV i 4x4.

Jest to jedna z bardziej popularnych opon zimowych w naszym kraju.

Opona jest wyposażona w kierunkowy wzór bieżnika. Takie rozwiązanie jest popularne dla opon zimowych.

Agresywny wzór w kształcie litery „V” pozwala na zachowanie odpowiednich parametrów jezdnych w ciężkich zimowych warunkach.

Szerokie rowki obwodowe obwodowe i poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod opony. Zmniejsza to ryzyko powstania niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu.

Duża ilość lameli 3D na powierzchni klocków bieżnika poprawia trakcję w ciężkich zimowych warunkach.

Zimowa mieszanka wzbogacona w krzemionkę zapewnia odpowiednią elastyczność opony nawet w bardzo niskich temperaturach.

Zoptymalizowany wzór bieżnika poprawia powierzchnię styku opony z nawierzchnią co przekłada się bezpośrednio na lepszą przyczepność oraz hamowanie w zimowych warunkach.

Dębica Frigo SUV 2 to sprawdzona i bezpieczna zimowa opona na kieszeń każdego polskiego kierowcy.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Dębica

Dębica – „królowa polskich dróg”

Budowa fabryki rozpoczęła się w 1937 roku. 30 marca 1939 roku wyprodukowano pierwszą dębicką oponę. Niestety II wojna światowa przerwała rozwój fabryki.

Kilka lat po wojnie produkcja opon w Dębicy została ponownie uruchomiona. Ogromne zapotrzebowanie na opony było kołem napędowym rozwoju zakładu.

Nowe technologie produkcji, duże inwestycje oraz nowoczesne maszyny pozwoliły sprostać zadaniom dostarczania coraz większej ilości opon na rynek.

Lata 70-te to przełom. Zakład rozbudowano i rozpoczęła się produkcja pierwszych opon radialnych. W kolejnych latach fabryka była stale unowocześniana. 

W latach 90-tych fabrykę sprywatyzowano. 2 grudnia 1995 roku miało miejsce przejęcie części akcji spółki przez koncern Goodyear. Był to kolejny impuls do rozwoju.

XXI wiek to to czas dużych inwestycji w dębickie zakłady. Stworzono nowoczesne centrum logistyczne oraz zmodernizowano fabrykę.

W tym momencie jest uważana za jedną z największych i najnowocześniejszych w Europie.

Obecnie fabryka w Dębicy produkuje nie tylko dobrze znane każdemu polskiemu kierowcy opony Dębica. Goodyear z pełnym zaufaniem tworzy w Dębicy również swoje opony Fulda oraz Goodyear czy Dunlop.

Jest to najlepszy dowód na jakość opon, które produkuje się w tej zasłużonej dębickiej fabryce.

Gwarancja

Gwarancja na opony Dębica wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję