Klasa Ekonomiczna

Matador


Hectorra VAN 235/65 R16"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 4241710000
Szerokość 235
Profil 65
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Matador
Indeks nośności 121/119 (max 1450kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 71dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 745 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Matador Hectorra VAN to opona letnia klasy ekonomicznej. Opona jest przeznaczona do samochodów dostawczych.

Oponę wyposażono w symetryczny bieżnik, który zapewnia uzyskanie potrzebnych parametrów dla opon do smaochodów dostawczych.

Zoptymnalizowanie rzeźby bieżnika pozwoliło na zwiększenie styku opony z nawierzchnią, co pozwoliło na zmniejszenie oporów toczenia oraz zniwelowanie szumów. Pozwala to na bardziej ekonomiczną i komfortową jazdę.

Solidne klocki bieżnika usztywniają konstrukcję przez co jazda z dużym obciążeniem jest pewna i stabilna.

Szerokie rowki obwodowe mają za zadanie szybkie odprowadzenie wody. Dzięki temu droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona. Zwiększa to również odporność na zjawisko aquaplaningu.

Innowacyjna sześciokątna konstrukcja bloków bieznika w części centralnej zapewnia krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Specjalna mieszanka gumowa wydłużyła żywotność opony.

Matador Hectorra VAN to opona o dobrych parametrach jezdnych w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję