Klasa Premium

Hankook


Kinergy 4S H740 175/70 R13"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 1022154
Szerokość 175
Profil 70
Srednica 13"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Hankook
Indeks nośności 82 (max 475kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 71dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 393 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Kinergy 4S H740 to opona całoroczna klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie ma na celu zbalansowanie osiągów potrzebnych w różnych warunkach atmosferycznych.

Szerokie rowki obwodowe pozwalają sprawnie odprowadzać wodę i błoto pośniegowe spod czoła opony. Zmniejsza się ryzyko aquplaningu oraz poprawiona zostaje przyczepność.

Rowki boczne W kształcie litery „V” pozwalają lepiej manewrować na zimowych nawierzchniach.

Zygzakowate lamelki zimowe zapewniają odpowiedni poziom trakcji oraz przyczepności na zmrożonych i zaśnieżonych drogach.

Na bieżniku zastosowano również lamelki letnie, które blokują klocki bieżnika, przez co opona jest sztywniejsza i stabilniejsza podczas hamowania.

Specjalna mieszanka gumowa bogata w krzemionkę zapewnia odpowiedni poziom elastyczności opony w każdych warunkach temperaturowych.

Hankook Kinergy 4S H740 to opona o optymalnych parametrach w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję