Klasa Premium

Hankook


Kinergy 4S2 X H750A 235/50 R19"
Całoroczne

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 1027803
Szerokość 235
Profil 50
Srednica 19"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Hankook
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 103 (max 875kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 620 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Kinergy 4S2 X H750A to opona całoroczna klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV.

Opona została wyposażona w kierunkowy wzór bieznika. Takie rozwiązanie ma na celu osiągnięcie balansu parametrów jezdnych dla różnych warunkach atmosferycznych.

Szerokie rowki obwodowe o wąskim kącie szybko odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod czoła opony. Ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu zostało zmniejszone.

Klocki bieżnika z wklęsłymi łącznikami poprawiają sztywność opony przez co jazda jest bardziej stabilna oraz manewrowanie jest dokładniejsze.

Solidne bloki bieżnika są zakończone ząbkowanym rowkiem krawędziowym co pozwala na lepszą przyczepność na zimowej zaśnieżonej oraz zmrożonej nawierzchni.

Zygzakowate lamelki zimowe zapewniają odpowiedni poziom trakcji oraz przyczepności na zmrożonych i zaśnieżonych drogach.

Na bieżniku zastosowano również lamelki letnie, które blokują klocki bieżnika, przez co opona jest sztywniejsza i stabilniejsza podczas hamowania.

Mieszanka gumowa bogata w krzemionkę nowej generacji zapewnia odpowiedni poziom elastyczności opony w każdych warunkach temperaturowych.

Hankook Kinergy 4S2 X H750A to opona o bardzo dobrze zbalansowanych parametrach w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję