Klasa Średnia

Kleber


Krisalp HP3 185/65 R15"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 392811
Szerokość 185
Profil 65
Srednica 15"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Kleber
Indeks nośności 88 (max 560kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 361 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Kleber Krisalp HP3 to opona zimowa klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w kierunkowy bieżnik. To rozwiązanie jest często wykorzystywane przez czołowych producentów opon.

Bieżnik w kształcie litery „V” z kanałami rynnowymi Toboggan szybko odprowadza wodę i błoto pośniegowe. Zmniejsza to ryzyka aquaplaningu oraz poprawia przyczepność na mokrych nawierzchniach.

Stabilność w czasie jazdy na zaśnieżonej nawierzchni poprawiają gęsto rozmieszczone lamele, które „wgryzają się” w śnieg dzięki czemu poprawiona została trakcja.

Specjalna mieszanka gumowa stworzona na bazie elastomerów funkcjonalnych zachowuje elastyczność w najtrudniejszych warunkach temperaturowych oraz zapewnia bardzo dobrą przyczepność na śliskich oraz oblodzonych nawierzchniach.

Zoptymalizowany wzór bieżnika zapewnia równomierny nacisk na drogę co ma pozytywny wpływ na poprawę przyczepności ale również komfortu jazdy.

Opona Kleber Krisalp HP3 to opona o bardzo dobrych parametrach jezdnych w rozsądnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

O producencie - Kleber

Kleber - paryska opona

Zakład produkujący opony powstał w 1910 roku w Colombes niedaleko Paryża. Inicjatorem powstania fabryki była amerykańska firma Goodrich.

Pierwsza opona została wyprodukowana w 1911 roku.

Rozwój firmy doskonale widać w asortymencie. Od 1930 roku firma produkowała opony do samolotu Potez 540.

W czasie II wojny światowej fabryka została doszczętnie zniszczona przez bombardowanie.

Firma odrodziła się w 1945 roku. Została przeniesiona do Paryża i nazwana Kleber-Colombes. Był to nowy etap w rozwoju marki.

Stopniowo Kleber wprowadzał do asortymentu nowe produkty. W 1947 roku do sprzedaży weszła opona zimowa. W 1951 roku wypuszczono na rynek opony bezdętkowe. Natomiast w roku 1960 do oferty włączono opony radialne.

Mało kto wie, że to właśnie Kleber dostarczał opony do samolotów pasażerskich Concorde.

Od 1981 roku Kleber należy do grupy Michelin.

Tak duży inwestor pozwolił na rozwój firmy i dostęp do najnowszych technologii w kolejnych latach.

Gwarancja

Gwarancja na opony Kleber wynosi 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję