Klasa Ekonomiczna

Matador


MP47 Hectorra 3 255/55 R18"
Letnie

Dostępność:

Mała

Kod producenta 15901650000W2021
Szerokość 255
Profil 55
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Matador
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 109 (max 1030kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 73dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 408 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Matador MP47 Hectorra 3 to letnia opona klasy ekonomicznej dedykowana do samochodów osobowych. Jest przeznaczona dla kierowców, którzy potrzebują dobrej opony w niewygórowanej cenie.

Opona jest wyposażona w asymetryczny bieżnik o agresywnym wyglądzie. Nadaje to bardzo sportowy charakter i uatrakcyjnia wygląd samochodu.

Pewność na mokrej nawierzchni

Szerokie rowki wobwodowe sprawnie odprowadzają wodę spod czoła opony. Zmniejsza to ryzyko powstania aquaplaningu. Opona Lepiej hamuje na mokrej nawierzchni.

Zastosowana mieszanka gumowa oraz rowki i kanaliki bieżnika efektywnie odprowadzają wodę. Pozwala to uzyskać krótszą drogę hamowania w suchych i mokrych.

Stabilne prowadzenie

Solidne żebra środkowe zapewniają pewne i precyzyjne manewrowanie. Jazda jest bezpieczna i stabilna.

Wzór bieżnika i jego bloki zostały skonstruowane tak, aby jak najściślej przylegać do powierzchni drogi. Poprawia to prowadzenie oraz kontrolę w czasie jazdy.

Komfortowa jazda

Zoptymalizowany wzór bieżnika pozwala na redukcję szumów w czasie jazdy i obniżenie oporów toczenia. Ma to realny wpływ na poprawę komfortu jazdy i wydłużenie przebiegów.

Bezpieczeństwo, przyczepność i atrakcyjny wygląd to cechy charakterystyczne opony słowackiego producenta z grupy Continental.

Matador MP47 Hectorra 3 to godny polecenia produkt dla kierowców, którzy potrzebują opony w przystępnej cenie oferującej optymalne osiągi.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję