Klasa Ekonomiczna

Matador


MP85 Hectorra 4x4 235/60 R18"
Letnie

Dostępność:

Mała

Kod producenta 15900770000W2021
Szerokość 235
Profil 60
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Matador
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 107 (max 975kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 528 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Matador MP85 Hectorra 4x4 to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV i 4x4.

Została posiada asymetryczny wzór bieżnika.

Rowki obwodowe oraz poprzeczne odpowiadają za szybkie odprowadzanie wody spod kół pojazdu przez co skrócono drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Dodatkowo przeciwdziałają powstawaniu zjawiska aquaplaningu.

Solidna konstrukcja żeber bieżnika oraz klocków barkowych, zapewnia sztywność opony, co przekłada się na stabilne i pewne prowadzenie.

Zoptymalizowany wzór bieżnika oraz specjalna mieszanka gumowa sprawiają, że opona przylega ściśle do nawierzchni przez co zmniejszono opory toczenia oraz poprawiono komfort jazdy.

Matador MP85 Hectorra 4x4 to opona o dobrych osiągach w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję