Klasa Ekonomiczna

Matador


MPS400 Variant 2 All Weather 195/65 R16"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 4241630000W2021
Szerokość 195
Profil 65
Srednica 16"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Matador
Indeks nośności 104/102 (max 900kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 73dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 583 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Matador MPS400 Variant 2 All Weather to opona całoroczna klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów dostawczych.

Opona posiada symetryczny bieżnik.

Zoptymalizowany wzór bieżnika pozwala na zwiększenie styku nawierzchni z oponą. Wydłużyło to przebiegi oraz trakcję.

Skuteczna na mokrej nawierzchni

Rowki i kanaliki odprowadzające wodę odpowiadają za skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni oraz zmniejszenie ryzyka powstania zjawiska aquaplaningu.

Pewna na zaśnieżonej drodze

Połączenie specjalnych lameli, kieszonek śniegowych oraz rowków na krawędziach klocków bieżnika poprawiło trakcję oraz hamowanie na zaśnieżonej nawierzchni.

Pewne prowadzenie

Solidne żebra środkowe i klocki barkowe gwarantują stabilną jazdę i pewne manewrowanie nawet w przypadku dużego obciążenia.

Specjalna całoroczna mieszanka gumowa zapewnia odpowiednią elastyczność opony bez względu na warunki pogodowe.

Matador MPS400 Variant 2 All Weather to uniwersalna opona zapewniająca dobre parametry w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję