Klasa Średnia

Nexen


N'Blue 4 Season 235/60 R18"
Całoroczne

Dostępność:

Mała

Kod producenta 11584
Szerokość 235
Profil 60
Srednica 18"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Nexen
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 107 (max 975kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 480 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen N'Blue 4 Season to opona wielosezonowa klasy średniej. Przeznaczona jest do miejskich i kompaktowych samochodów osobowych.

Opona posiada kierunkowy wzór bieżnika. Bieżnik w kształcie litery „V” jest bardzo często używany w przypadku opon całorocznych.

Solidne żebro środkowe oraz szerokie bloki bieżnika zapewniają odpowiedni nacisk opony na drogę. Pozwalają na pewną stabilną jazdę.

Szerokie rowki zapewniają bardzo dobre odprowadzanie wody oraz błota pośniegowego. Pozwala to na zminimalizowanie zjawiska aquaplaningu oraz poprawia przyczepność w  trudnych warunkach.

Widoczne na powierzchni opony lamele 3D zapewniają odpowiednią sztywność klocków bieżnika. Poprawiają one również przyczepność w warunkach zimowych zapewniając właściwą trakcję.

Opona Nexen N'Blue 4 Season to solidna opona, która zapewnia dobre właściwości jezdne w każdych warunkach atmosferycznych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję