Klasa Średnia

Nexen


N'Blue 4 Season VAN 225/75 R16"
Całoroczne

Dostępność:

Duża

Kod producenta 11309
Szerokość 225
Profil 75
Srednica 16"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Nexen
Indeks nośności 121/120 (max 1450kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 73dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 584 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen N’blue 4 Season Van to opona całoroczna klasy ekonomicznej. Wyprodukowana z myślą o samochodach dostawczych.

Asymetryczny bieżnik doskonale spisuje się w każdych warunkach pogodowych. Technologia zastosowana w tym produkcie pozwoliła uzyskać świetne rezultaty w testach na suchej, mokrej i ośnieżonej drodze. Zapewniają bezpieczeństwo prowadzenia i pewność utrzymania odpowiedniego toru jazdy. Dobrze radzą sobie podczas hamowania, również z obciążeniem. Niewątpliwą zaletą jest zwiększona wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Czas eksploatacji jest znacznie wydłużony.

Trzy rowki obwodowe w połączeniu z centralnymi w kształcie „S”, oraz rowkami na obręczy barkowej błyskawicznie odprowadzają wodę. Dzięki temu opony świetnie radzą sobie w deszczu i na mokrej nawierzchni. Wieloramienne zygzakowate rowki na boku opony skutecznie penetrują pokrywę śnieżną i zapewniają utrzymanie prawidłowego toru jazdy. Pomocna jest w tym przypadku również gęsta sieć lameli. Zapewnia przyczepność w trudnych, śnieżnych  warunkach.

Nexen N’blue 4 Season Van oferuje świetne osiągi i bardzo solidną konstrukcję w zdecydowanie atrakcyjnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję