Klasa Ekonomiczna

Matador


Nordicca VAN 195/60 R16"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 4281140000W2021
Szerokość 195
Profil 60
Srednica 16"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Matador
Indeks nośności 99/97 (max 775kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 525 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Matador Nordicca VAN to opona zimowa klasy ekonomicznej. Przeznaczona jest do samochodów dostawczych.

Opona posiada symetryczny wzór bieżnika. To rozwiązanie pozwala na osiągnięcie odpowiednich osiągów ważnych dla opon dostawczych.

Szerokie rowki obwodowe odpowiadają za szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego co zmniejsza ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu i poprawiają hamowanie na mokrej nawierzchni.

Klocki bieżnika są poprzecinane dużą ilością lameli, które „wgryzają się” w śnieg i poprawiają trakcję na zaśnieżonych drogach.

Masywne klocki bieżnika poprawiają prowadzenie i powodują, że jazda jest bardziej stabilna.

Zoptymalizowany wzór bieżnika w połączniu z nowoczesną mieszanką gumową sprawiają, że przyczepność jest na lepszym poziomie, przebiegi zostały wydłużone.

Matador Nordicca VAN to opona o dobrych parametrach jezdnych w atrakcyjnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję