Klasa Średnia

Nexen


NPriz RH7 235/70 R17"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 14967
Szerokość 235
Profil 70
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Nexen
Indeks nośności 107 (max 975kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 70dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 497 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

NEXEN N'PRIZ RH7 to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV i 4x4.

Została wyposażona w symetryczny wzór bieżnika. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów jezdnych na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Rowki obwodowe oraz poprzeczne odpowiadają za szybkie odprowadzanie wody spod kół pojazdu przez co skrócono drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Dodatkowo przeciwdziałają powstawaniu zjawiska aquaplaningu.

Solidna konstrukcja klocków barkowych zapewnia sztywność konstrukcji co przekłada się na stabilne i pewne prowadzenie.

Zoptymalizowany wzór bieżnika oraz specjalna mieszanka gumowa sprawiają, że opona przylega ściśle do nawierzchni. Zmniejszyło to opory toczenia oraz zminimalizowało szumy, co przełożyło się na poprawę komfortu jazdy.

NEXEN N'PRIZ RH7 to opona o dobrych osiągach w przystępnej cenie.

To doskonały wybór dla kierowców szukających opony o dobrych osiągach w rozsądnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję