Klasa Premium

Bridgestone


POTENZA SPORT 275/45 R20"
Letnie

Dostępność:

Produkt niedostępny

Kod producenta 20693W2021
Szerokość 275
Profil 45
Srednica 20"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Bridgestone
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 110 (max 1060kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 73dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1135 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Bridgestone POTENZA SPORT to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów sportowych oraz tych generujących duże moce.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać odpowiednie parametry jezdne.

Szerokie rowki obwodowe zapewniają szybkie odprowadzenie wody z bieżnika. Szybkie osuszanie opony zmniejsza ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu w czasie szybkiej jazdy.

Solidne żebra środkowe oraz bloki barkowe zapewniają odpowiednią sztywność opony w czasie sportowej jazdy na wprost oraz w zakrętach.

Mostki w rowkach obwodowych oraz lamele 3D sprawiają, że manewrowanie jest dokładne i precyzyjne.

Zoptymalizowany sportowy wzór bieżnika powoduje, że styk opony z nawierzchnią jest maksymalny. Wpływa to pozytywnie na przyczepność. Droga hamowania na mokrej oraz suchej nawierzchni jest skrócona. Poprawia to również trakcję w czasie szybkiego ruszania.

Specjalna mieszanka gumowa ma realny wpływ na poprawę przyczepności.

Opona Bridgestone POTENZA SPORT to opona wysokich osiągów, która zapewnia Klientowi sportowe emocje w czasie jazdy.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Bridgestone

Bridgestone - japońska jakość

Historia marki Bridgestone sięga lat 20-tych XX wieku. Shōjirō Ishibashi rozpoczął od małej manufaktury, gdzie produkował podeszwy do butów.

W 1930 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową.

W 1931 roku stworzono oficjalnie spółkę Bridgestone Tire Co. Ltd z siedzibą w Tokio.

Kamieniem milowym w rozwoju marki było stworzenie opony radialnej do autobusów i samochodów ciężarowych w 1962 roku. Pierwsza taka opona do samochodów osobowych była produkowana od 1964 roku.

Rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Fabryki w Kurumie, Tokio oraz Yokohamie zostały zmodernizowane aby mogły sprostać rosnącym wymaganiom produkcyjnym.

W latach 60-tych Bridgestone stał się dużym graczem na rynku azjatyckim. W latach 70-tych podbijał rynek europejski. Lata 80-te do duży rozwój na rynku amerykańskim.

Bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy była fuzja w 1988 roku z amerykańskim potentatem na rynku opon, firmą Firestone.

Obecnie Bridgestone jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość oraz zaawansowanie technologiczne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję