Klasa Ekonomiczna

Dębica


Presto UHP 2 245/40 R19"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 583659
Szerokość 245
Profil 40
Srednica 19"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Dębica
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 98 (max 750kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 499 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Dębica Presto UHP 2 to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie zapewnia odpowiednie parametry jezdne w zmiennych warunkach drogowych.

Efektowny wzór bieżnika to dodatkowy atut opony.

Rowki obwodowe oraz odpowiednie nacięcia kloców bieżnika odprowadzają wodę spod bieżnika. Niweluje to możliwość pojawienia się zjawiska aquaplaningu. Dodatkowo droga hamowania na mokrej nawierzchni jest krótka.

Solidne klocki barkowe odpowiadają za usztywnienie konstrukcji i stabilność w czasie jazdy. Poprawiło to również drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Nowoczesną mieszankę gumową połączono ze zoptymalizowaną rzeźbą bieżnika. Uzyskano dzięki temu komfortową i ekonomiczną oponę.

Dębica Presto UHP 2 to solidna i mająca wielu zwolenników opona, która zapewnia dobre parametry jezdne w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

O producencie - Dębica

Dębica – „królowa polskich dróg”

Budowa fabryki rozpoczęła się w 1937 roku. 30 marca 1939 roku wyprodukowano pierwszą dębicką oponę. Niestety II wojna światowa przerwała rozwój fabryki.

Kilka lat po wojnie produkcja opon w Dębicy została ponownie uruchomiona. Ogromne zapotrzebowanie na opony było kołem napędowym rozwoju zakładu.

Nowe technologie produkcji, duże inwestycje oraz nowoczesne maszyny pozwoliły sprostać zadaniom dostarczania coraz większej ilości opon na rynek.

Lata 70-te to przełom. Zakład rozbudowano i rozpoczęła się produkcja pierwszych opon radialnych. W kolejnych latach fabryka była stale unowocześniana. 

W latach 90-tych fabrykę sprywatyzowano. 2 grudnia 1995 roku miało miejsce przejęcie części akcji spółki przez koncern Goodyear. Był to kolejny impuls do rozwoju.

XXI wiek to to czas dużych inwestycji w dębickie zakłady. Stworzono nowoczesne centrum logistyczne oraz zmodernizowano fabrykę.

W tym momencie jest uważana za jedną z największych i najnowocześniejszych w Europie.

Obecnie fabryka w Dębicy produkuje nie tylko dobrze znane każdemu polskiemu kierowcy opony Dębica. Goodyear z pełnym zaufaniem tworzy w Dębicy również swoje opony Fulda oraz Goodyear czy Dunlop.

Jest to najlepszy dowód na jakość opon, które produkuje się w tej zasłużonej dębickiej fabryce.

Gwarancja

Gwarancja na opony Dębica wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję