Uniroyal


RainMax 3 215/60 R16"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 4522070000
Szerokość 215
Profil 60
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Uniroyal
Indeks nośności 103/101 (max 875kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 491 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Uniroyal RanMax 3 to opona letnia klasy średniej. Jest dedykowana do samochodów dostawczych.

Opona posiada symetryczny wzór bieżnika. Takie rozwiązanie pozwala na zbalansowanie parametrów jezdnych.

  • Aquaplaning: bezpieczna jazda i krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni, opracowana pod kątem lepszej ochrony przed aquaplaningiem
  • Prowadzenie: znakomite prowadzenie i skuteczność hamowania na suchej nawierzchni
  • Niższe zużycie paliwa: ograniczone opory toczenia zapewniają wyższe przebiegi i obniżone zużycie paliwa

Skuteczna na mokrej drodze

Szerokie rowki obwodowe i poprzeczne mają za zadanie szybkie odprowadzanie wody. Minimalizuje to ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu i skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Wysokie przebiegi i niskie zużycie paliwa

Zoptymalizowany wzór bieżnika w połączeniu z nowoczesną mieszanką gumową, powoduje, że styk opony z nawierzchnią jest na odpowiednim poziomie. Zmniejsza to opory toczenia i wydłuża żywotność opony.

Solidna konstrukcja zapewnia stabilną jazdę i pewne manewrowanie nawet z dużym obciążeniem.

Uniroyal RainMax 3 to bezpieczna opona, która spełnia wysokie wymagania osób, które potrzebują solidnej opony dostawczej.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję