Klasa Średnia

Uniroyal


RainSport 3 225/50 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 3629570000W2021
Szerokość 225
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Uniroyal
Dodatkowe Rant ochronny, RunFlat
Indeks nośności 94 (max 670kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia D
Hałas 71dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 814 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Uniroyal Rainsport 3 to opona letnia klasy średniej przeznaczona do samochodów osobowych. Opona posiada asymetryczny wzór bieżnika. Dzięki temu uzyskano odpowiednie parametry jezdne na mokrej nawierzchni. Oprócz bardzo dobrych parametrów, wzór bieżnika przyciąga wzrok i jest uważany przez Klientów za bardzo atrakcyjny.

Doskonała na mokrej nawierzchni

Rowki obwodowe mają powierzchnię przypominającą skórę rekina („Shark Skin Technology”) przez co przepływ wody jest szybki i swobodny. Szerokie nacięcia efektywnie odprowadzają wodę spod kół. W połączeniu mamy do czynienia z maksymalnym usuwaniem wody spod kół samochodu i minimalizacją ryzyka powstania zjawiska aquaplaningu.

Pewne prowadzenie

Zoptymalizowany wzór bieżnika zapewnia odpowiedni styk opony z nawierzchnią. Prowadzenie jest bardzo stabilne, a manewry bardziej precyzyjne.

Wyjątkowo przyczepna

Technologia Aqua-Twist „wyciska” wodę spod bieżnika i poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni. Szerokie bloki barkowe oraz nowoczesna mieszkanka gumowa zostały połączone tak, aby nacisk na nawierzchnię był równomierny przez co zwiększono przebiegi oraz komfort jazdy.

Uniroyal Rainsport 3 zapewnia kierowcy dynamiczną oraz bezpieczną jazdę na mokrej oraz suchej nawierzchni.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję