Klasa Średnia

Uniroyal


RainSport 5 225/45 R17"
Letnie

Dostępność:

Produkt niedostępny

Kod producenta 3610560000
Szerokość 225
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Uniroyal
Dodatkowe Rant ochronny
Indeks nośności 91 (max 615kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 71dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 484 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

BLIK Uniroyal

Uniroyal RainSport 5 to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych oraz samochodów typu SUV.

Opona posiada asymetryczny, efektowny wzór bieżnika. Takie rozwiązanie, oprócz walorów wizualnych pozwala na osiągnięcie optymalnych parametrów na mokrej oraz suchej nawierzchni.

To najnowszy produkt marki Uniroyal, która słynie z tworzenia tzw. "opon deszczowych".

Uniroyal RainSport 5 gwarantuje:

· Aquaplaning: Bezpieczeństwo w najbardziej wymagających warunkach na mokrej nawierzchni

· Długi przebieg: Wzbogacona mieszanka, aby zapewnić długie użytkowanie

· Tor jazdy: Wspaniała kontrola i reakcja na zmianę toru jazdy dla maksymalnej przyjemności z jazdy

Kolejna generacja innowacyjnej

technologii skóry rekina

Pewna jazda i bezpieczeństwo w deszczowe dni. Nowatorska Technologia Skóry Rekina (Shark Skin Technology) i szerokie nacięcia szybko odprowadzają wodę spod czoła opony. Zmniejsza to ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu. W szybkim osuszaniu powierzchni bieżnika pomagają specjalne lamele Aqua-Twist. Zwiększyło to przyczepność opony z mokrą nawierzchnią.

Super wydajna

Wzbogacona mieszanka w połączeniu ze wzmocnioną konstrukcją bloków barkowych opony, gwarantuje równomierne zużycie bieżnika. Zoptymalizowany profil bieżnika, zapewnia równomierne rozprowadzanie ciśnienia, co przekłada się wydłużoną żywotność opony i dłuższe przebiegi.

Pełna kontrola

Dodatkowo wzmocnione żebro centralne i solidniejsze bloki zewnętrznego barku opony Rainsport 5 zapewniają stabilną i pewną jazdę oraz pełną kontrolę nad zmianą toru jazdy bez względu na panujące warunki.

Uniroyal RainSport 5 to bezpieczna opona do szybkiej oraz emocjonującej jazdy

w pełnym słońcu i ulewnym deszczu.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję