Uniroyal


Rallye 4X4 Street 235/75 R15"
Letnie

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 3623410000
Szerokość 235
Profil 75
Srednica 15"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Uniroyal
Dodatkowe Wzmocnienie
Indeks nośności 109 (max 1030kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 445 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Uniroyal Rallye 4X4 Street to opona letnia klasy średniej. Jest dedykowana do samochodów typu SUV i samochodów terenowych.

Opona posiada kierunkowy wzór bieżnika. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie odpowiednich osiągów na mokrej oraz suchej nawierzchni. Agresywny sportowy wzór bieżnika przyciąga wzrok oraz poprawia walory wizualne samochodu.

Szerokie rowki obwodowe oraz poprzeczne sprawnie odprowadzają wodę spod czoła bieżnika. Skrócono drogę hamowania oraz zamniejszono ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu.

Opona została skonstruowana w taki sposób, żeby poradziła sobie w niewymagającym warunkach terenowych.

Rzeźba bieżnika oraz zastosowane technologię pozwoliły na uzyskanie bardziej komfortowej opony niż standardowe opony do smaochodów typu SUV i terenopwych.

Uniroyal Rallye 4x4 Street zapewnia bezpieczną oraz komfortową jazdę na drogach i bezdrożach.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Uniroyal

Uniroyal - fascynacja jazdą w mokrych warunkach

W roku 1868 w Liege w Belgii powstaje mały sklepik z wyrobami gumowymi. Tylko właściciel, wizjoner Oscar Englebert w tamtym czasie mógł marzyć, że to początek marki znanej dzisiaj na całym świecie.

Pierwszą oponę do automobili stworzył i wyprodukował w 1898 roku Oscar Englebert junior (syn założyciela) i niedługo później firma stała się pionierem w produkcji opon w krajach Beneluxu.

Opony Engleberta juniora, które wytrzymały cały 24-godzinny wyścig Le Mans stały się odkryciem i o firmie stało się głośno na całym świecie.

Innowacyjny wzór bieżnika z zygzakowatymi nacięciami z 1914 roku poprawił bezpieczeństwo jazdy niwelując możliwość poślizgu.

Marka Uniroyal, którą znamy dzisiaj powstała w 1958 roku z połączenia Englebert Tyres i amerykańskiej US Rubber.

W 1979 roku dochodzi do fuzji Uniroyala z Continentalem. Połączenie daje kolejne możliwości rozwoju nowoczesnych technologii oponiarskich.

Od początku innowacje były podstawą istnienia marki. Uniroyal jako pierwszy wyprodukował „oponę na deszcz”. Jodełkowy bieżnik, to kolejny pomysł, który zmienił świat oponiarski.

Najbardziej znaną i ciągle ulepszaną technologią jest tzw. skóra rekina – „Shark Skin Technology”, która zabezpiecza przed aquaplaningiem, zmniejsza ryzyko poślizgu i poprawia bezpieczeństwo.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Uniroyal - Gwarancja 7 lat

Więcej na: https://www.uniroyal.pl/samochod/dlaczego-uniroyal/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję