Klasa Średnia

Nexen


Roadian CT8 205/75 R16"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 13795W2021
Szerokość 205
Profil 75
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Nexen
Indeks nośności 113/111 (max 1150kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 70dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 565 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen Roadian CT8 to opona letnia zaprojektowana z myślą o mniejszych samochodach dostawczych. Reprezentuje klasę ekonomiczną zapewniając dobry stosunek jakości do ceny.

Symetryczny bieżnik zastosowany w tym modelu gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale też ekonomię jazdy. Opona charakteryzuje się zwiększoną odpornością na obciążenie i stabilnością podczas jazdy. Efekt ten uzyskano dzięki wzmocnieniu bloków na strefie barkowej. Trzy wyprofilowane rowki obwodowe zapewniają większą stabilność podczas jazdy na suchej nawierzchni i ulepszone odprowadzanie wody na mokrej nawierzchni. W rowkach bieżnika wykonano specjalne kwadratowe zagłębienia. Dzięki nim rowki nie napierają na siebie, a to przekłada się zwiększenie wytrzymałości opony.

Nexen Roadian CT8 gwarantuje niezawodność w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję