Klasa Premium

Nokian


Snowproof C 235/65 R16"
Zimowe

Dostępność:

Średnia

Kod producenta T431983
Szerokość 235
Profil 65
Srednica 16"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Nokian
Indeks nośności 115/113 (max 1215kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia D
Hałas 73dB
Rok produkcji 2023,2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 639 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nokian Snowproof C to opona zimowa do samochód dostawczych. Konstrukcja powstała z myślą o jeździe w trudnych, zróżnicowanych warunkach.

Projektując oponę do samochodów użytkowych, Nokian duży nacisk położył na jej żywotność. WR Snowproof C pozwalaja pokonać wiele kilometrów z ciężkim ładunkiem. Stanowi również gwarant bezpieczeństwa i znakomitej przyczepności w deszczu, na śniegu i błocie pośniegowym.

Odpowiednie parametry osiągnięto przez zastosowanie koncepcji Alpine Sense Grip, która jest  gwarancją zrównoważonej i przewidywalnej jazdy zimą. Składowe tego sukcesu to innowacyjne rozwiązania w zakresie budowy bieżnika opony, struktury oraz mieszanki gumowej, dobranych tak, aby kierowca miał auto zawsze pod kontrolą, nawet przy dużym obciążeniu i w zmiennych zimowych warunkach.

Niewiarygodnie mocne włókno aramidowe w ścianach bocznych opony gwarantuje wytrzymałość i ochronę w trudnych warunkach drogowych. Zastosowana mieszanka gumowa została dobrana do pracy w dużym zakresie temperatur oraz cechuje się niskimi oporami toczenia. Kolejnym atutem jest zatem oszczędność paliwa, co dla segmentu transportowego jest bardzo istotne.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nokian

Nokian - specjaliści od opon zimowych

Historia marki Nokian rozpoczęła się w 1898 roku kiedy to powstały Fińskie Zakłady Gumowe i fabryka Suomen Gummitehdas Oy.

W 1934 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja pierwszej w pełni opony zimowej o nazwie Kelirengas.

Kolejną innowacyjną oponą była Lumi-Hakkapeliitta (Śnieżna Hakkapeliitta), której produkcja rozpoczęła się w 1936 roku.

Kolejny sukces to opona stworzona w 1961 roku. Kometa-Hakkapeliitta była pierwszą oponą z kolcami.

Jej wielkim osiągnięciem był rajd Monte Carlo w 1963 roku, ponieważ zdobywcy podium rywalizowali na zimowych oponach z kolcami fińskiej firmy.

Rekord świata maksymalnej prędkości na lodzie został ustanowiony w marcu 2013 roku. Kierowca testowy Janne Laitinen osiągnął prędkość 335,713 km/h na lodzie Zatoki Botnickiej. Bezpieczeństwo i przyczepność zapewniały opony zimowe z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8.

W 1988 roku powstaje spółka Nokian Tyres. Debiut na giełdzie to rok 1995.

W 2005 roku powstała druga fabryka w Vsevolozhsku w Rosji. Jest ona najnowocześniejszą fabryką firmy.

Nokian jest znany z innowacyjności w segmencie opon zimowych. W 2014 roku producent zaprezentował pierwszą oponę z wysuwanymi kolcami.

Nokian jest jednym z najbardziej znanych producentów opon na świecie.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nokian wynosi 3 lat od daty zakupu, lecz nie dłużej, niz 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję