Klasa Premium

Dunlop


SPORT ALL SEASON 205/60 R16"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 578693W2020
Szerokość 205
Profil 60
Srednica 16"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Dunlop
Indeks nośności 96 (max 710kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia B
Hałas 71dB
Rok produkcji 2020

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 645 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Dunlop SPORT ALL SEASON to opona całoroczna klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów osobowych oraz samochodów typu SUV.

Opona została wyposażona w asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów pod kątem jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

Główne zalety to:

Wyjątkowe prowadzenie na suchych nawierzchniach

Pewne hamowanie na mokrych i śliskich nawierzchniach

Zoptymalizowana pod kątem szerokiego zakresu temperatur

Szerokie rowki odprowadzające skutecznie usuwają wodę i błoto posniegowe z bieżnika opony. Pozwala to zminimalizować możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Zoptymalizowana rzeźba i specjalne klocki bieżnika pozwalają na uzyskanie dużego obszaru styku opony z nawierzchnią. Przekłada się to na efektywność hamownia na mokrej oraz suchej nawierzchni.

Lamele na klockach bieżnika poprawiają trakcję na śniegu i w warunkach zimowych.

Nowoczesna mieszanka gumowa wzbogacona polimerami sprawia, że opona jest odpowiednio elastyczna zimą oraz latem.

Opona Dunlop SPORT ALL SEASON to bardzo dobre rozwiązanie dla Klientów, którzy cenią sobie zrównoważone osiągi z jakością klasy premium.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Dunlop

Dunlop - od dziecięcego trójkołowca do Le Mans

W 1888 roku w Belfaście John Boyd Dunlop zrealizował swój pierwszy innowacyjny pomysł dotyczący opon. Stworzył pierwszy system pneumatyczny. Jego użytkownikiem był jego mały syn, który dzięki pomysłowości ojca mógł szybciej i bardziej komfortowo jeździć swoim trójkołowcem.

Rok później cyklista Willie Hume dzięki wynalazkowi Dunlopa wygrał wszystkie wyścigi rowerowe w których startował. To był pierwszy komercyjny sukces Dunlopa.

Po opatentowaniu systemu pneumatycznego opony rozwój marki nabrał rozpędu. Od pierwszej fabryki w Dublinie przez zakłady w Niemczech, Australii oraz USA do ogromnego zakładu tzw. Fort Dunlop w Birmingham minęło zaledwie 12 lat od stworzenia firmy.

Dzięki otworzeniu w 1913 roku fabryki w japońskim Kobe, John Boyd Dunlop stał się właścicielem pierwszej międzynarodowej korporacji na świecie.

Dunlop bez przerwy ulepszał swoje opony. Inwestował w badania i rozwój technologii oponiarskiej.

W 1922 roku w oponach zastosowano stalową drutówkę i płócienną obudowę. Efektem było potrojenie żywotności opony. W 1948 roku Dunlop wprowadził na rynek oponę bezdętkową.

Opony Dunlop od początku były kojarzone ze sportami motorowymi.  

W 1924 roku Dunlop zwycięża w 24-godzinnym motocyklowym wyścigu Le Mans.

W 1927 roku kapitan Malcolm Campbell korzystając z opon Dunlop pobija samochodowy rekord prędkości na ziemi - 333 km/h.

W 1958 roku Dunlop staje się właścicielem Formuły 1.

Marka Dunlop przez cały okres swojego istnienia jest znana z kreowania nowoczesnych technologii produkcji opon. Zastosowanie kevlaru w ściankach bocznych opony, Hydro-Paddle Technology, Multi-Pitch Tread Design Technology, Traction Web Technology to tylko niektóre z nowoczesnych technologii stworzonych przez firmę.

Od 2000 roku Dunlop ściśle współpracuje z koncernem Goodyear.

Gwarancja

Gwarancja na opony Dunlop wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję