CEAT


SportDrive SUV 215/65 R16"
Letnie

Dostępność:

Duża

Kod producenta 106321
Szerokość 215
Profil 65
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent CEAT
Indeks nośności 98 (max 750kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 70dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 340 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

CEAT SportDrive SUV to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV i 4x4.

Opona posiada asymetryczny bieżnik. Takie rozwiązanie zapewnia optymalizację parametrów na suchej oraz mokrej nawierzchni.

Szerokie rowki obwodowe pozwalają na szybkie odprowadzanie wody spod czoła bieżnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono ryzyko powstania aquaplaningu oraz poprawiono przyczepność na mokrej nawierzchni.

Żebra środkowe zapewniają stabilną jazdę. Dodatkowe nacięcia na żebrach pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń z spod opony.

Solidne klocki barkowe usztywniają konstrukcję opony. Poprawiono manewrowanie i opona szybko reaguje na zmiany kierunku jazdy.

Wzór bieżnika pozwolił na zwiększenie powierzchni styku opony z nawierzchnią. Poprawiło to trakcję i przyczepność na mokrej oraz suchej nawierzchni.

Zmniejszenie oporów toczenia oraz zminimalizowanie szumów pozwoliło na zwiększenie komfortu jazdy.

CEAT SportDrive SUV to opona w przystępnej cenie zapewniająca dobre parametry jezdne.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - CEAT

Firma CEAT powstała w 1924 roku w Turynie we Włoszech. Nazwa to skrót pochodzący od pierwszych liter nazwy Cavi Elettrici e Affini Torino. Pierwsze opony zostały wyprodukowane w 1946 roku.

Opony CEAT zdobywały stałą popularność na włoskim rynku. Opony CEAT brały udział w wyścigach samochodowych takich jak Mile Miglia, Coppa delle Alpi czy Targa Florio. Były również montowane na pierwszym wyposażeniu samochodów Fiat, Lancia Aurelia B20 czy Porsche 356.

W 1987 roku firma CEAT została przejęta przez włoskiego potentata – Pirelli. Pozwoliło to na dalszy rozwój marki, zwiększenie popularności i pojawienie się na innych rynkach oponiarskich.

Marka bardzo dobrze zadomowiła się na rynku indyjskim. Jej opony były cenione za jakość wykonania. Ciągły wzrost popularności zaowocował przejęciem marki CEAT przez indyjski koncern RPG Enterprises. Obecnie CEAT ma swoją siedzibę w Bombaju.

Gwarancja

Gwarancja na opony CEAT wynosi 3 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję