Diplomat


UHP 225/55 R16"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 539486W2017
Szerokość 225
Profil 55
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Diplomat
Indeks nośności 95 (max 690kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia D
Hałas 69dB
Rok produkcji 2017

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 330 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Diplomat UHP to opona letnia klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona jest wyposażona w asymetryczny bieżnik.

Rowki obwodowe oraz rowki poprzeczne sprawnie odprowadzają wodę spod czoła opony. Zmniejsza to ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu oraz skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Solidne klocki barkowe odpowiadają za usztywnienie konstrukcji opony. Poprawia to stabilność oraz precyzję manewrów w czasie jazdy.

Optymalizacja rzeźby bieżnika poprawiła styk opony z drogą. Poprawiono przez to trakcję oraz hamowanie na suchej nawierzchni.

Rzeźba bieżnika w połączeniu z odpowiednią mieszanką gumową sprawiły, że opory toczenia są mniejsze oraz poprawił się komfort jazdy.

Diplomat UHP to dobra opona w niskiej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Diplomat

Diplomat - ekonomiczna opona z Dębicy

Mało kto wie, że za produkcję opon Diplomat odpowiada oponiarski gigant - Goodyear. Wieloletnie doświadczenia są stosowane w produkcji tych ekonomicznych opon.

Wiele rozwiązań jest zaczerpniętych z wcześniejszych modeli opon Goodyear. Diplomaty produkowane są Dębicy, czyli jednej z nowocześniejszych fabryk Goodyear’a.

Opony Diplomat przykuwają uwagę coraz większej liczby klientów. Mogą się pochwalić solidnymi parametrami jezdnymi w przystępnej cenie.

Są świetnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy, a cenią sobie jakość wykonania.

Gwarancja

Gwarancja na opony Diplomat wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję