Klasa Premium

Vredestein


ULTRAC 235/55 R18"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta AP23555018VULAA00
Szerokość 235
Profil 55
Srednica 18"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Vredestein
Indeks nośności 100 (max 800kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia B
Hałas 70dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 520 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Vredestein Ultrac to letnia opona klasy premium. Jest przeznaczona do szerokiej gamy samochodów osobowych od aut rodzinnych po kompaktowe hatchbacki. Ten model koncentruje się na optymalizacji codziennego użytkowania opon.

Wydłużone przebiegi, bezpieczeństwo jazdy, komfort oraz aspekty ekologiczne, to obszary, na których skupiono się w modelu Ultrac.

PARAMETRY

Zoptymalizowana rzeźba bieżnika i bardziej kwadratowa powierzchnia styku z nawierzchnią
Mieszanka gumowa nowej generacji
Elastyczna ściana boczna

ZALETY

Lepsze prowadzanie na suchej i mokrej nawierzchni
Skuteczniejsze hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni
Większy komfort i cicha jazda

Vredestein Ultrac dzięki zaawansowanej wiedzy technologicznej i bogatemu zapleczu badawczemu możliwe było uzyskanie doskonałych parametrów. Kształt profilu opony został ulepszony i powierzchnia styku bieżnika z nawierzchnią uległa rozszerzeniu. Pozwala to na lepsze właściwości prowadzenia na suchych i mokrych nawierzchniach.

Zwiększona sztywność żeber opony z parabolicznymi nacięciami wpłynęła na większą reaktywność układu kierowniczego i precyzję prowadzenia. Ułatwia to sprawną i dynamiczną jazdę zarówno w warunkach miejskich jak i szybszych trasach.

Vredestein Ultrac to zadowolenie z bezpiecznej, komfortowej, codziennej jazdy.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Vredestein

Vredestein - jakość i desing

Historia marki Vredestein rozpoczęła się w 1908 roku w Holandii. Pozwala to należeć do grona najstarszych producentów opon na świecie.

Od początku powstania produkty firmy wyróżniały się wyjątkową jakością. Już pierwsze opony rowerowe czy samochodowe były  produkowane w oparciu o wzbogacony kauczuk.

Wytrzymałość produktów Vredestein naturalnie budowała pozycję marki na rynku opon.

Po wojnie w firmę zainwestował amerykański Goodrich. Kapitał i nowe technologie pozwoliły na ekspansję na nowe rynki.   

Vredestein przez kolejne lata prezentował coraz to nowsze rozwiązania. Bardzo ważnym rozwiązaniem było wprowadzenie wysokiej jakości krzemionki do opon marki.

W 1997 roku Vredestein połączył swoją jakość z nietuzinkowym wyglądem. Tego właśnie roku zaproszono do współpracy światowej sławy włoskiego projektanta Giugiaro.

Vredestein stał się nowatorem w podejściu do opon. Oprócz walorów jezdnych opona musiała przyciągać uwagę klientów. Firma wyznaczyła nowe trendy.

Od 2009 roku Vredestein jest częścią koncernu Apollo Tyres Ltd. Pozwoliło to na kolejny krok w rozwoju firmy. Stworzono nowoczesne centrum badań i rozwoju oraz otworzono fabrykę na Węgrzech.

Gwarancja

Gwarancja na opony Vredestein wynosi 3 lata od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję