Barum


Vanis 195/70 R14"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 4430120000
Szerokość 195
Profil 70
Srednica 14"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Barum
Indeks nośności 101/99 (max 825kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2022

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 655 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Barum Vanis to opona letnia klasy ekonomicznej. Skonstruowana została z myślą o kierowcach samochodów typu Van.

Opona została wyposażona w symetryczny bieżnik łączący cechy bieżników żebrowanych oraz blokowych.

Zastosowanie znajduje zarówno w pracujących komercyjnie lekkich samochodach dostawczych, jak i w codziennej jeździe. Niewątpliwie atrakcyjnie wyglądający bieżnik spełnia szereg oczekiwań użytkowników. Przeplatające się naprzemiennie klocki gwarantują doskonałe parametry na suchej powierzchni. Zwiększona ilość krawędzi klocków w połączeniu z innowacyjnym systemem nacięć lamelkowych są przyczynkiem gwarancji bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni.

Dodatkowo Vanis posiada trzy kanały wzdłużne do odprowadzania wody z centralnej części opony. Rozwiązanie to ogranicza ryzyko zjawiska aquaplaningu.

Zastosowana w tym modelu mieszanka gumowa jest wyjątkowo lekka i wytrzymała. W połączeniu z całą konstrukcją producent zmniejszył opory toczenia i znacznie zwiększył żywotność swoich produktów.

Barum Vanis to połącznie atrakcyjności wizualnej i ekonomicznej z dobrymi osiągami.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Barum

Barum – 70 lat tradycji

W 1948 roku 3 producentów: Bata, Rubena i Mitas dało początek marce Barum.

Od początku Barum miał jasno wyznaczony cel: stworzenie wytrzymałych, solidnych oraz, przede wszystkim, cenowo przystępnych opon. Cel osiągnęli i nadal zmierzają tą drogą.

Dynamiczny rozwój i rosnący popyta na opony marki Barum spowodował konieczność wybudowania w 1966 roku nowoczesnej fabryki w miejscowości Otrokovice.

W kolejnych latach Barum był liderem na rynku czechosłowackim oraz eksportował ogumienie do państw bloku wschodniego. Do dzisiaj to jedno z największych wydarzeń sportowych w kraju.

W 1971 roku Barum ustanowił wyścig Barum Czech Rally w mieście Zlín. Do tej pory to

Rok 1993 czas zmian dla czeskiej marki. Fuzja z Continentalem spowodowała możliwość rozwoju i inwestycji w nowoczesne technologie.

Rozpoznawalność marki znacząco zwiększyła popyt na opony Barum. W 1996 roku Barum produkował 6 milionów opon rocznie natomiast w 2017 produkcja przekroczyła 21 milionów opon rocznie.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Barum 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.barum-opony.pl/samochod/o-firmie-barum/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję