Klasa Ekonomiczna

Barum


Vanis 3 215/65 R16"
Letnie

Dostępność:

Mała

Kod producenta 4431080000
Szerokość 215
Profil 65
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Barum
Indeks nośności 109/107 (max 1030kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023,2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 441 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Barum Vanis 3 to opona letnia klasy ekonomicznej, która swoimi parametrami wykracza poza tą kategorię. To solidny model dedykowany do Van-ów, samochodów dostawczych i lekkich ciężarówek.

Opona posiada bieżnik o spłaszczonych konturach. Głównym kierunkiem zmian było zwiększenie oszczędności dla użytkownika ale nie tracąc na poczuciu bezpieczeństwa i komfortu. Unowocześniona konstrukcja w stosunku do poprzednika poprawiła trwałość o 5%. Wytrzymała konstrukcja doskonale sprawdza się przy zmiennym obciążeniu gwarantując odporność na odkształcenia.

Doskonale wyważona sztywność bieżnika, masywne bloki i dodatkowo wzmocnione ścianki boczne dają kierowcy duży komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Trzy kanały wzdłużne do odprowadzania wody z centralnej części opony niwelują  ryzyko zjawiska aquaplaningu.

Barum Vanis 3 zapewnia długi okres użytkowania, a dodatkowo cechuje go rozsądna cena.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Barum

Barum – 70 lat tradycji

W 1948 roku 3 producentów: Bata, Rubena i Mitas dało początek marce Barum.

Od początku Barum miał jasno wyznaczony cel: stworzenie wytrzymałych, solidnych oraz, przede wszystkim, cenowo przystępnych opon. Cel osiągnęli i nadal zmierzają tą drogą.

Dynamiczny rozwój i rosnący popyta na opony marki Barum spowodował konieczność wybudowania w 1966 roku nowoczesnej fabryki w miejscowości Otrokovice.

W kolejnych latach Barum był liderem na rynku czechosłowackim oraz eksportował ogumienie do państw bloku wschodniego. Do dzisiaj to jedno z największych wydarzeń sportowych w kraju.

W 1971 roku Barum ustanowił wyścig Barum Czech Rally w mieście Zlín. Do tej pory to

Rok 1993 czas zmian dla czeskiej marki. Fuzja z Continentalem spowodowała możliwość rozwoju i inwestycji w nowoczesne technologie.

Rozpoznawalność marki znacząco zwiększyła popyt na opony Barum. W 1996 roku Barum produkował 6 milionów opon rocznie natomiast w 2017 produkcja przekroczyła 21 milionów opon rocznie.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Barum 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.barum-opony.pl/samochod/o-firmie-barum/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję