Klasa Ekonomiczna

Barum


Vanis AllSeason 215/75 R16"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 4430680000W2021
Szerokość 215
Profil 75
Srednica 16"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Barum
Indeks nośności 113/111 (max 1150kg)
Indeks prędkości R (do 170 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 73dB

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 783 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Barum Vanis Allseason to opona całoroczna klasy ekonomicznej. Przeznaczona jest do samochodów dostawczych.

Barum jest producentem klasy ekonomicznej, jednak niewątpliwie mocno inwestuje w swą technologię i aspiruje do awansu. Jednocześnie tworząc model Vanis Allseason udowadnia, że opona całoroczna nie musi być droga. Otrzymując certyfikat 3PMSF potwierdza również, skuteczność swego rozwiązania w warunkach zimowych.

Głównym wyzwaniem przy projektowaniu opony całorocznej jest zapewnienie równie dobrych parametrów jezdnych w skrajnie różnych warunkach. Barum zdecydowanie podołał wyzwaniu. Zamiast gęsto osadzonych lameli, postawił na system głębokich i szerokich rowków, które zapewniają dobre prowadzenie na śniegu i lodzie. Bieżnik szybko odprowadza wodę spod kół, co daje pozytywne wyniki przyczepności i hamowania w lecie.

Producent postawił na udoskonaloną mieszankę High Mileage Van Compound. W jej składzie znajduje się  duża ilość krzemionki najnowszej generacji. Dzięki temu rozwiązaniu zakres temperatur, w których opona pracuje bez utraty osiągów został zmaksymalizowany.

Dodatkowym argumentem dla użytkowników samochodów dostawczych są wzmocnione boczne ścianki opony.

Barum Vanis Allseason to ekonomiczny wybór, który sprawdza się nie zależnie od pory roku.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Barum

Barum – 70 lat tradycji

W 1948 roku 3 producentów: Bata, Rubena i Mitas dało początek marce Barum.

Od początku Barum miał jasno wyznaczony cel: stworzenie wytrzymałych, solidnych oraz, przede wszystkim, cenowo przystępnych opon. Cel osiągnęli i nadal zmierzają tą drogą.

Dynamiczny rozwój i rosnący popyta na opony marki Barum spowodował konieczność wybudowania w 1966 roku nowoczesnej fabryki w miejscowości Otrokovice.

W kolejnych latach Barum był liderem na rynku czechosłowackim oraz eksportował ogumienie do państw bloku wschodniego. Do dzisiaj to jedno z największych wydarzeń sportowych w kraju.

W 1971 roku Barum ustanowił wyścig Barum Czech Rally w mieście Zlín. Do tej pory to

Rok 1993 czas zmian dla czeskiej marki. Fuzja z Continentalem spowodowała możliwość rozwoju i inwestycji w nowoczesne technologie.

Rozpoznawalność marki znacząco zwiększyła popyt na opony Barum. W 1996 roku Barum produkował 6 milionów opon rocznie natomiast w 2017 produkcja przekroczyła 21 milionów opon rocznie.

Gwarancja

7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych przy zachowaniu maksymalnego czasu eksploatacji wynoszącego dziesięć lat od daty produkcji oznaczonej numerem DOT.

Barum 7 lat gwarancja

Wiecej na: https://www.barum-opony.pl/samochod/o-firmie-barum/7-lat-gwarancji

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję