Klasa Średnia

Nexen


WINGUARD SPORT 2 SUV 235/60 R18"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 17891
Szerokość 235
Profil 60
Srednica 18"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Nexen
Indeks nośności 103 (max 875kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 472 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nexen WINGUARD SPORT 2 SUV to opona zimowa klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV.

Opona posiada kierunkowy bieżnik. To częste rozwiązanie w zimowych oponach największych producentów opon.

Wzór bieżnika w kształcie litery „V” skutecznie sprawdza się w warunkach zimowych zapewniając bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Zygzakowate rowki obwodowe oraz rowki poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe niwelując możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Klocki bieżnika są wyposażone w dużą ilość lameli 3D, które zapewniają lepszą trakcję na śniegu oraz stabilniejsze prowadzenie na suchej nawierzchni.

Zoptymalizowany wzór bieżnika lepiej dopasowuje się do nawierzchni drogi przez co opona wykazuje lepszą przyczepność ale również jest komfortowa.

Mieszanka gumowa bogata w krzemionkę pozostaje elastyczna pomimo niskich zimowych temperatur.

Nexen WINGUARD SPORT 2 SUV to bardzo dobra opona rozwiązanie w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nexen

Nexen - opony na następny wiek

Historia marki Nexen rozpoczęła się w 1942 roku w mieście Yangsan w Korei Południowej.

Pierwotnie, spółka nosiła nazwę Heung-A Tire Co. i w 1956 roku rozpoczęła produkcję opon na rynek południowo-koreański.

Marka była znana wcześniej jako Woosung Tire. W 2000 roku nazwa została przemianowana na Nexen. Jest to połączenie dwóch słów “następny” oraz “wiek”.

Nowa nazwa niesie ze sobą przesłanie właścicieli firmy, którzy za cel wzięli sobie ustanawianie nowych trendów na rynku oponiarskim.

W szybkim rozwoju technologii Nexena pomogło stworzenie globalnej sieci badawczo-rozwojowej. Centra badawcze mieszczą się USA, Chinach i Niemczech, ale główny instytut zlokalizowany jest w Korei Południowej.

Największym sukcesem technologicznym koreańskiej marki jest opatentowanie gumy krzemianowej nanokompozytowej. To odkrycie pozwala na tworzenie opon, które mają bardzo dobrą przyczepność, bez względu na warunki pogodowe.

Nexen to jedna z najszybciej rozwijających się marek oponiarskich na świecie. Świadczy o tym fakt, że już w 2015 roku marka osiągała wyniki zbliżone do największych producentów.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nexen wynosi 6 lat od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję