Klasa Ekonomiczna

Ceat


WINTER DRIVE SUV 225/60 R17"
Zimowe

Dostępność:

Mała

Kod producenta 107255
Szerokość 225
Profil 60
Srednica 17"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent CEAT
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 103 (max 875kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 71dB
Rok produkcji 2023,2024,2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 402 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

CEAT WINTER DRIVE SUV  to opona zimowa klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV.

Opona posiada kierunkowy wzór bieżnika. To częste rozwiązanie w zimowych oponach największych producentów opon.

Wzór bieżnika w kształcie litery „V” skutecznie sprawdza się w warunkach zimowych zapewniając bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Odpowiedni wyprofilowane rowki obwodowe oraz rowki poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe niwelując możliwość powstania zjawiska aquaplaningu.

Klocki bieżnika są wyposażone w dużą ilość lameli zimowych, które zapewniają lepszą trakcję na śniegu oraz na zmrożonej nawierzchni.

Zoptymalizowany wzór bieżnika lepiej dopasowuje się do nawierzchni drogi przez co opona wykazuje lepszą przyczepność.

Mieszanka gumowa pozostaje elastyczna pomimo niskich zimowych temperatur.

CEAT WINTER DRIVE SUV to opona w przystępnej cenie zapewniająca dobre parametry jezdne.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Ceat

Firma CEAT powstała w 1924 roku w Turynie we Włoszech. Nazwa to skrót pochodzący od pierwszych liter nazwy Cavi Elettrici e Affini Torino. Pierwsze opony zostały wyprodukowane w 1946 roku.

Opony CEAT zdobywały stałą popularność na włoskim rynku. Opony CEAT brały udział w wyścigach samochodowych takich jak Mile Miglia, Coppa delle Alpi czy Targa Florio. Były również montowane na pierwszym wyposażeniu samochodów Fiat, Lancia Aurelia B20 czy Porsche 356.

W 1987 roku firma CEAT została przejęta przez włoskiego potentata – Pirelli. Pozwoliło to na dalszy rozwój marki, zwiększenie popularności i pojawienie się na innych rynkach oponiarskich.

Marka bardzo dobrze zadomowiła się na rynku indyjskim. Jej opony były cenione za jakość wykonania. Ciągły wzrost popularności zaowocował przejęciem marki CEAT przez indyjski koncern RPG Enterprises. Obecnie CEAT ma swoją siedzibę w Bombaju.

Gwarancja

Gwarancja na opony CEAT wynosi 3 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję