Klasa Premium

Hankook


Winter i*cept evo 3 SUV W330A 215/65 R17"
Zimowe

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 1032553
Szerokość 215
Profil 65
Srednica 17"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Hankook
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 103 (max 875kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 631 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hankook Winter i*cept evo 3 SUV W330A to opona zimowa klasy premium. Jest przeznaczona do samochodów typu SUV.

Opona posiada kierunkowy wzór bieżnika. Takie rozwiązanie stosowane przez największych producentów opon pozwala osiągnąć bardzo dobre parametry zimowe.

Szerokie rowki obwodowe oraz poprzeczne mają za zadanie szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego co wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania zjawiska aquaplaningu.

Solidne klocki barkowe odpowiadają za stabilną jazdę i pewne manewrowanie.

Lamele 3D sprawiają, że opona „wgryza się” w śnieg przez co jest przyczepna i odpowiednio hamuje. Dodatkowo lamele 3D poprawiają stabilność jazdy przez zminimalizowanie ruchu klocków bieżnika.

Mieszanka gumowa o nazwie Aqua Pinebogata w krzemionkę i wzbogacona wysokojakościową żywicą pozostaje elastyczna w niskich zimowych temperaturach przez co przyczepność jest na odpowiednim poziomie.

Hankook Winter i*cept evo 3 SUV W330A to opona o bardzo dobrych parametrach w atrakcyjnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

O producencie - Hankook

Hankook czyli koreańska opona

Historia marki rozpoczyna się w 1941 roku od firmy Chosun Tire Company. Jest to największa i najstarsza firma oponiarska w Korei Południowej.

Rozwój i coraz większy eksport opon na rynek azjatycki był jednym z powodów zmiany nazwy firmy. Od 1953 roku producent jest znany jako Hankook.

Hankook od zawsze przywiązywał dużą wagę do rozwoju technologii. W 1982 roku powstał Centralny Instytut Badawczy w Daejeon. W kolejnych latach tworzone kolejne centra badawcze w Arkon w stanie Ohio w USA, Pekinie w Chinach oraz w Hanowerze w Niemczech.

Ekspansja na rynek europejski doprowadziła do stworzenia w 2007 roku nowoczesnej fabryki w  miejscowości Dunaujvaros na Węgrzech. Dzięki tej inwestycji Hankook zdobyło swoją obecną, wysoką pozycję na rynku oponiarskim.

Hankook znajduje się w czołówce producentów opon na świecie. Każdego roku w fabrykach Hankooka na całym świecie produkuje się około 50 milionów opon. Zapewnia pracę ok 14 tysiącom pracowników.

Czołowi producenci samochodów, wybierają opony marki Hankook na oryginalne wyposażenie swoich nowych aut. Zaufały im taki marki jak Opel, Kia, Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford i Hyundai.

Gwarancja

Gwarancja na opony Hankook jest dożywotnia lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję