Klasa Premium

Nokian


WR Snowproof P 205/45 R17"
Zimowe

Dostępność:

Średnia

Kod producenta T431228
Szerokość 205
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Nokian
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 88 (max 560kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 498 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nokian WR Snowproof P to opona zimowa UHP klasy premium przystosowana do samochodów osobowych.

Produkt przystosowany został do środkowoeuropejskich warunków zimowych. Charakteryzuje się wysokimi parametrami prowadzenia, przyczepnością oraz krótką drogą hamowania. Zapewnia wysoką niezawodność, bezpieczeństwo, stabilną i przewidywalną jazdą zimą nie zważając na panujące warunki pogodowe. Zmieniające się warunki pogodowe panujące na drogach Europy Środkowej przestają być przeszkodą. Nokian WR Snowproof P doskonale radzi sobie zarówno na suchej, mokrej jak i pokrytej śniegiem czy błotem pośniegowym nawierzchni.

Wspomagana technologią Alpine Performance zapewnia precyzyjne i przewidywalne prowadzenie samochodu oraz niezawodną przyczepność. To wszystko osiągnięto za sprawą  zastosowania: specjalnej zaprojektowanej mieszanki Alpine Performance, zoptymalizowanej rzeźbie bieżnika oraz gęstym lamelom. Opatentowana mieszanka gwarantuje odporność na zużycie oraz niskie opory toczenia, dzięki czemu kierowca zyskuje oszczędność w zużyciu paliwa.

Kierunkowy i symetryczny bieżnik zapewnia kontrolowane i przewidywalne prowadzenie zarówno na suchej, mokrej jak i pokrytej śniegiem nawierzchni. Równomierne zużywanie się opony zapewnia matryca wspierająca bloki bieżnika. Gwarantuje również pewne i stabilne kontrolowanie pojazdu podczas jazdy z dużą prędkością.

Przyczepność opony na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni zapewniają gęste lamele oraz polerowane rowki umieszczone w bieżniku. Na miękkim śniegu przywieranie powierzchni opony podczas jazdy gwarantują natomiast chwytaki śniegowe.

Opona Nokian WR Snowproof P została wyposażona w wskaźnik bezpiecznej jazdy zimą (WSI). Głębokość bieżnika oznaczona cyframi od 4 do 8 oraz płatek śniegu informują kierowcę o stopniu zużycia opony. Cyfry wyrażone w milimetrach znikają wraz z zużywaniem się bieżnika. Wartość graniczna to cyfra 4 i płatek śniegu.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nokian

Nokian - specjaliści od opon zimowych

Historia marki Nokian rozpoczęła się w 1898 roku kiedy to powstały Fińskie Zakłady Gumowe i fabryka Suomen Gummitehdas Oy.

W 1934 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja pierwszej w pełni opony zimowej o nazwie Kelirengas.

Kolejną innowacyjną oponą była Lumi-Hakkapeliitta (Śnieżna Hakkapeliitta), której produkcja rozpoczęła się w 1936 roku.

Kolejny sukces to opona stworzona w 1961 roku. Kometa-Hakkapeliitta była pierwszą oponą z kolcami.

Jej wielkim osiągnięciem był rajd Monte Carlo w 1963 roku, ponieważ zdobywcy podium rywalizowali na zimowych oponach z kolcami fińskiej firmy.

Rekord świata maksymalnej prędkości na lodzie został ustanowiony w marcu 2013 roku. Kierowca testowy Janne Laitinen osiągnął prędkość 335,713 km/h na lodzie Zatoki Botnickiej. Bezpieczeństwo i przyczepność zapewniały opony zimowe z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8.

W 1988 roku powstaje spółka Nokian Tyres. Debiut na giełdzie to rok 1995.

W 2005 roku powstała druga fabryka w Vsevolozhsku w Rosji. Jest ona najnowocześniejszą fabryką firmy.

Nokian jest znany z innowacyjności w segmencie opon zimowych. W 2014 roku producent zaprezentował pierwszą oponę z wysuwanymi kolcami.

Nokian jest jednym z najbardziej znanych producentów opon na świecie.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nokian wynosi 3 lat od daty zakupu, lecz nie dłużej, niz 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję