Klasa Premium

Nokian


WR SUV 4 265/45 R20"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta T430508W2021
Szerokość 265
Profil 45
Srednica 20"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Nokian
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 108 (max 1000kg)
Indeks prędkości V (do 240 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia C
Hałas 73dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 1045 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Nokian WR SUV 4 to opona zimowa klasy premium stanowiąca bezpieczny i niezawodny wybór dla pojazdów typu SUV i crossover.

Stabilność jazdy i przyczepność to zasługa zastosowanego w tym przypadku kierunkowego bieżnika.

Współpraca Nokian Tyres z kierowcami SUV z Europy Środkowej miała na celu postawienie się zmiennym warunkom pogodowym, jakie panują w tym regionie. Opony te zapewniają najlepsze możliwe osiągi, przyczepność i sterowność w ulewnym deszczu, na śniegu i błocie pośniegowym.

Głębokie rowki znakomicie odprowadzają wodę, zapobiegając poślizgom i zjawisku aquaplaningu. Autorskie rozwiązanie od Nokian Tyres, jakim jest Climate Grip Concept gwarantuje Kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem i bezpieczeństwo, nawet w zmiennych zimowych warunkach. Zachowanie płynności jazdy gwarantuje specjalnie zaprojektowany układ lameli oraz innowacyjna mieszanka gumowa.

Solidna, wytrzymała konstrukcja w połączeniu z technologią Aramidowych ścian bocznych gwarantuje stabilność i chroni oponę przed skutkami uderzeń oraz przecięciem. 

Nokian WR SUV 4 pozwoli w pełni wykorzystać potencjał samochodów w nadwoziu SUV oraz crossover na śniegu.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Nokian

Nokian - specjaliści od opon zimowych

Historia marki Nokian rozpoczęła się w 1898 roku kiedy to powstały Fińskie Zakłady Gumowe i fabryka Suomen Gummitehdas Oy.

W 1934 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja pierwszej w pełni opony zimowej o nazwie Kelirengas.

Kolejną innowacyjną oponą była Lumi-Hakkapeliitta (Śnieżna Hakkapeliitta), której produkcja rozpoczęła się w 1936 roku.

Kolejny sukces to opona stworzona w 1961 roku. Kometa-Hakkapeliitta była pierwszą oponą z kolcami.

Jej wielkim osiągnięciem był rajd Monte Carlo w 1963 roku, ponieważ zdobywcy podium rywalizowali na zimowych oponach z kolcami fińskiej firmy.

Rekord świata maksymalnej prędkości na lodzie został ustanowiony w marcu 2013 roku. Kierowca testowy Janne Laitinen osiągnął prędkość 335,713 km/h na lodzie Zatoki Botnickiej. Bezpieczeństwo i przyczepność zapewniały opony zimowe z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8.

W 1988 roku powstaje spółka Nokian Tyres. Debiut na giełdzie to rok 1995.

W 2005 roku powstała druga fabryka w Vsevolozhsku w Rosji. Jest ona najnowocześniejszą fabryką firmy.

Nokian jest znany z innowacyjności w segmencie opon zimowych. W 2014 roku producent zaprezentował pierwszą oponę z wysuwanymi kolcami.

Nokian jest jednym z najbardziej znanych producentów opon na świecie.

Gwarancja

Gwarancja na opony Nokian wynosi 3 lat od daty zakupu, lecz nie dłużej, niz 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję