Klasa Premium

Bridgestone


BLIZZAK LM001 225/50 R17"
Zimowe

Dostępność:

Średnia

Kod producenta 9997
Szerokość 225
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Bridgestone
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Homologacja BMW (*), Mini
Indeks nośności 98 (max 750kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 643 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Bridgestone Blizzak LM001 to opona zimowa klasy premium.

Stanowi połączenie najnowszych innowacji w dziedzinie technologii budowy bieżnika oraz mieszanki gumowej. Tworzona z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i osiągów w coraz bardziej zróżnicowanych i nieprzewidywalnych warunkach pogodowych.

Trójwymiarowe lamele o nowej konstrukcji bilansują sztywność rzeźby bez uszczerbku dla elastyczności lamel. Pojemne skośne rowki pozwalają uzyskać wysoką siłę ścinającą podczas jazdy po zaśnieżonej nawierzchni, zapewniając znakomitą trakcję.

Optymalizacja rozkładu krzemionki zastała zapewniona dzięki zastosowaniu polimerów NanoPro-Tech. Mieszanka gumowa zachowuje w tym przypadku elastyczność nawet w niskich temperaturach, i pozwala osiągnąć idealną przyczepność i styczność z jezdnią w szerokim zakresie temperatur.

Bridgestone dzięki redukcji turbulencji i poprawie odpływu w każdym rowku uzyskał efekt wyjątkowo skutecznego odprowadzania wody. Efektem jest fenomenalna przyczepność na mokrej nawierzchni. Odprowadzanie wody i rozmokłego śniegu zoptymalizował stosując zaokrąglone narożniki bloków bieżnika. Duże rowki odpływowe rozszerzające się w kierunku barku poprawiają przyczepność i kontrolę nad pojazdem dzięki skutecznemu oczyszczaniu obszaru kontaktu opony.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Bridgestone

Bridgestone - japońska jakość

Historia marki Bridgestone sięga lat 20-tych XX wieku. Shōjirō Ishibashi rozpoczął od małej manufaktury, gdzie produkował podeszwy do butów.

W 1930 roku firma wyprodukowała swoją pierwszą oponę samochodową.

W 1931 roku stworzono oficjalnie spółkę Bridgestone Tire Co. Ltd z siedzibą w Tokio.

Kamieniem milowym w rozwoju marki było stworzenie opony radialnej do autobusów i samochodów ciężarowych w 1962 roku. Pierwsza taka opona do samochodów osobowych była produkowana od 1964 roku.

Rozpoczęła się globalna ekspansja marki. Fabryki w Kurumie, Tokio oraz Yokohamie zostały zmodernizowane aby mogły sprostać rosnącym wymaganiom produkcyjnym.

W latach 60-tych Bridgestone stał się dużym graczem na rynku azjatyckim. W latach 70-tych podbijał rynek europejski. Lata 80-te do duży rozwój na rynku amerykańskim.

Bardzo ważna dla dalszego rozwoju firmy była fuzja w 1988 roku z amerykańskim potentatem na rynku opon, firmą Firestone.

Obecnie Bridgestone jest jednym z czołowych i największych producentów opon na świecie. Produkty marki są cenione za jakość oraz zaawansowanie technologiczne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję