Klasa Ekonomiczna

Matador


MP93 Nordicca 195/65 R15"
Zimowe

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 15854560000
Szerokość 195
Profil 65
Srednica 15"
Sezon
ZimoweZimowe
Producent Matador
Indeks nośności 91 (max 615kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 331 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu


Matador MP93 Nordicca to opona zimowa klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych oraz samochodów typu SUV.

Kierunkowy zoptymalizowany bieżnik

Opona posiada kierunkowy bieżnik. To popularne rozwiązanie pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów jezdnych w trudnych zimowych warunkach.

Skuteczna na zaśnieżonej i mokrej drodze

Cztery szerokie rowki obwodowe sprawnie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe co zmniejsza ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu i poprawia przyczepność na śliskiej nawierzchni.

Lepsza trakcja na śniegu

Zoptymalizowany bieżnik z dużą ilością lameli oraz rowków poprzecznych dobrze „wgryza się” w śnieg przez co poprawiono trakcję na śniegu i oblodzonej nawierzchni.

Mieszanka gumowa bogata w krzemionkę zachowuje odpowiednią elastyczność bez względu na panującą temperaturę. Nawet przy ujemnych temperaturach opona dobrze trzyma się drogi.

Odpowiednia rzeźba bieżnika w połączeniu z nowoczesną mieszkanką gumową sprawiły, że droga hamowania na mokrej oraz zaśnieżonej nawierzchni została skrócona oraz poprawiono trakcję w tych ciężkich zimowych warunkach.

Matador MP93 Nordicca to nowoczesna opona o dobrych parametrach jezdnych w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję