Klasa Średnia

Kleber


Dynaxer HP4 165/70 R14"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 559884
Szerokość 165
Profil 70
Srednica 14"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Kleber
Indeks nośności 81 (max 462kg)
Indeks prędkości T (do 190 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 69dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 366 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Kleber Dynaxer HP4 to opona letnia klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona jest wyposażona w asymetryczny bieżnik. Taki wzór zapewnia osiągnięcie odpowiednich parametrów w różnych warunkach pogodowych.

Szerokie rowki wzdłużne oraz łukowate rowki na barkach efektywnie odprowadzają wodę spod bieżnika. Zmniejsza to ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu. Poprawia to również przyczepność na mokrej nawierzchni.

3 solidne żebra centralne odpowiadają za poprawę stabilności jazdy. Sprawiają, że opona jest bardziej sztywna przez co wykonywane manewry są dokładniejsze.

Solidne klocki barkowe stabilizują oponę w czasie jazdy w zakrętach. Na mokrej i suchej nawierzchni manewry skrętu są bezpieczniejsze.

Producent zastosował specjalną mieszankę gumową. Jest to nowoczesne połączenie krzemionki z polimerami. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie dobrej przyczepności i wysokich przebiegów.

Kleber Dynaxer HP4 to bezpieczna opona letnia o zrównoważonych osiągach.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Kleber

Kleber - paryska opona

Zakład produkujący opony powstał w 1910 roku w Colombes niedaleko Paryża. Inicjatorem powstania fabryki była amerykańska firma Goodrich.

Pierwsza opona została wyprodukowana w 1911 roku.

Rozwój firmy doskonale widać w asortymencie. Od 1930 roku firma produkowała opony do samolotu Potez 540.

W czasie II wojny światowej fabryka została doszczętnie zniszczona przez bombardowanie.

Firma odrodziła się w 1945 roku. Została przeniesiona do Paryża i nazwana Kleber-Colombes. Był to nowy etap w rozwoju marki.

Stopniowo Kleber wprowadzał do asortymentu nowe produkty. W 1947 roku do sprzedaży weszła opona zimowa. W 1951 roku wypuszczono na rynek opony bezdętkowe. Natomiast w roku 1960 do oferty włączono opony radialne.

Mało kto wie, że to właśnie Kleber dostarczał opony do samolotów pasażerskich Concorde.

Od 1981 roku Kleber należy do grupy Michelin.

Tak duży inwestor pozwolił na rozwój firmy i dostęp do najnowszych technologii w kolejnych latach.

Gwarancja

Gwarancja na opony Kleber wynosi 5 lat od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję