Klasa Premium

Goodyear


EAGLE F1 ASYMMETRIC 6 235/45 R17"
Letnie

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 581523W2021
Szerokość 235
Profil 45
Srednica 17"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Goodyear
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 97 (max 730kg)
Indeks prędkości Y (do 300 km/h)
Klasa przyczepności A
Opor toczenia C
Hałas 69dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 780 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to opona letnia klasy premium. Jest dedykowana do samochodów sportowych oraz samochodów generujących wysokie osiągi. Jest to opona typu Ultra High Performance.

Opona posiada asymetryczny wzór bieżnika. To rozwiązanie pozwala na osiągnięcie zoptymalizowanych parametrów jezdnych.

Opona została stworzona w Technologii Dry Contact Plus. Opona reaguje na zmieniające się warunki i zapewnia wysokie osiągi na mokrej nawierzchni. Poprawa przyczepności ma realne przełożenie na manewrowanie przy dużych prędkościach i hamowanie w trudnych deszczowych warunkach.

Szerokie rowki obwodowe sprawnie odprowadzają wodę spod czoła opony. Zmniejsza to ryzyko powstania niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu i poprawia hamowanie na mokrej nawierzchni.

Zoptymalizowany wzór bieżnika powoduje powiększenie obszaru styku opony z nawierzchnią. Bloki bieżnika poszerzają się w momencie hamowania i ściślej przylegają do nawierzchni. Hamowanie jest bardziej efektywne.

Solidna konstrukcja klocków bieżnika zapewnia odpowiednią sztywność opony. Ma to realny wpływ na trakcję, ale przede wszystkim na szybkość reakcji i manewrowanie przy dużych prędkościach.

Bogata w krzemionkę mieszkanka gumowa znacząco poprawiła trakcję oraz przyczepność.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to opona Ultra High Performance, która zapewnia doskonałe osiągi i sportowe emocje.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Goodyear

Goodyear - koncern z amerykańskiego snu

Historia jednego z największych koncernów produkujących opony rozpoczyna się w East Arkon w Ohio (USA).

Tam w 1898 roku Frank Seiberling założył mały zakład, który początkowo produkował opony do karet i rowerów, uszczelki, węże strażackie oraz żetony do pokera.

Już w 1901 roku Goodyear wyprodukował oponę wyścigową dla Henryego Forda. Współpraca okazała się owocna i legendarny Ford T był wyposażony w opony Goodyear.

Marka dała się poznać z innowacyjności. W 1903 roku Goodyear uzyskał patent na pierwszą oponę bezdętkową. W 1909 stworzył pierwszą pneumatyczną oponę do samolotów.

W 1926 roku Goodyear był największym na świecie producentem gumy i opon. Cały czas nowoczesne rozwiązania były widoczne w pracy technologów.

Mogą pochwalić się pierwsza oponą zimową z kolcami i pierwszą oponą wyprodukowaną z gumy syntetycznej.

Kolejne lata to pasmo sukcesów marki Goodyear. II Wojna Światowa nie stanęła na drodze wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Dział badawczy może pochwalić się wieloma sukcesami.

Naukowcy stworzyli na przykład materiał, który jest obecnie wykorzystywany do produkcji zastawek serca. Jednym ze sławnych naukowców był Paul Flory, który później został laureatem nagrody Nobla z chemii.

Goodyear był bardzo zaangażowany w sport motorowy. W 1959 Mickey Thompson korzystając z opon Goodyear, pobił amerykański rekord prędkości pojazdu naziemnego. Pięć lat później Craig Breedlove jako pierwszy pokonał prędkość dźwięku również z pomocą opon marki ze znaku uskrzydlonych sandałów Hermesa.

W 1971 roku Apollo 14 wylądował na Księżycu w oponach wyprodukowanych przez ten koncern.

Obecnie Goodyear to jeden z największych producentów opon na świecie. Posiada fabryki w każdym zakątku świata.

Gwarancja

Gwarancja na opony Goodyear wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję