Klasa Ekonomiczna

Matador

Nowość

Hectorra 5 205/60 R16"
Letnie

Dostępność:

Mała

Kod producenta 15811380000
Szerokość 205
Profil 60
Srednica 16"
Sezon
LetnieLetnie
Producent Matador
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 96 (max 710kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia C
Hałas 72dB
Rok produkcji 2024

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 389 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Hectorra 5 to nowa flagowa opona letnia marki Matador. Zapewnia bardzo dobre i zrównoważone osiągi oraz przyjemne wrażenia z jazdy. Obniżone opory toczenia i ulepszona mieszanka zwiększają jej żywotność i wydajność paliwową.

Komfort - niski poziom hałasu i komfortowe wrażenia z jazdy

Wydajność - niskie opory toczenia i wysoka odporność na zużycie

Skuteczność na mokrej nawierzchni - krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni

Opona jest wyposażona w asymetryczny bieżnik o sportowych wyglądzie. Atrakcyjny wygląd i zrównoważone osiągi to główne cechy nowej konstrukcji.

Komfort

Zapewnia przyjemne wrażenia z jazdy dzięki odpowiednio dobranej konstrukcji bieżnika i zoptymalizowanemu rozkładowi lameli.

Wydajność

Zwiększona efektywność jazdy dzięki mieszance nowej generacji. Zapewnia niskie opory toczenia i wydłużone przebiegi.

Wydajność na mokrej nawierzchni

Optymalna powierzchnia styku opony z nawierzchnią dzięki bardziej ustrukturyzowanej wewnętrznej części bieżnika przekłada się na bardzo dobrą skuteczności hamowania na mokrych drogach.

Matador Hectorra 5 to godny polecenia produkt dla kierowców, którzy potrzebują opony w przystępnej cenie, oferującej optymalne osiągi.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję