Klasa Ekonomiczna

Matador


MP62 AllWeather EVO 205/50 R17"
Całoroczne

Dostępność:

Ostatnie sztuki

Kod producenta 15855290000W2021
Szerokość 205
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Matador
Dodatkowe Wzmocnienie (XL), Rant ochronny
Indeks nośności 93 (max 650kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia D
Hałas 72dB
Rok produkcji 2021

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 416 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Matador MP62 AllWeather EVO to całoroczna opona klasy ekonomicznej przeznaczona do kompaktowych oraz średniej klasy samochodów osobowych.

Cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Matador jest częścią koncernu Continental. Dzięki temu słowacki producent często korzysta z nowoczesnych rozwiązań zaczerpniętych z opon niemieckiego producenta.

Opona MP62 AllWeather EVO posiada kierunkową rzeźbę bieżnika. Jest to znany trend w przypadku opon całorocznych.

Pewne prowadzenie

Klocki barkowe bieżnika zapewniają sztywność opony. Przekłada się to na pewne i precyzyjne prowadzenie w czasie jazdy na wprost oraz w zakrętach. Poprawienie stabilności opony wpłynęło pozytywnie na przenoszenie sił na jezdnię.

Dobra przyczepność w zimie

Producent zastosował w środkowym obszarze opony zimowe nieregularne lamele, które poprawiają trakcję na zaśnieżonej nawierzchni. To rozwiązanie skróciło również drogę hamowania na śniegu.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Szeroki rowek wzdłużny oraz rowki boczne opony zapewniają szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod kół. Zmniejsza to możliwość wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Mieszanka gumowa użyta przy produkcji opony zapewnia elastyczność bez względu na warunki panujące na drodze.

Opona Matador MP62 AllWeather EVO to bardzo dobre rozwiązanie dla kierowców potrzebujących solidnej uniwersalnej opony w przystępnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Matador

Matador – Ponad 110 lat na rynku

Powstanie marki sięga 1905 roku i miasta Bratysława.

W 1925 roku rozpoczyna się produkcja opon Matador. Wszystkie słynne samochody czechosłowackie z lat 30-tych były wyposażone właśnie w opony tej marki.

Zapotrzebowanie na opony marki było przyczyną wybudowania w 1948 roku nowej nowoczesnej fabryki w miejscowości Púchov. Produkcja ruszyła w 1950 roku.

Kolejne lata dla Matadora to rosnąca produkcja i rozwój asortymentu. W 1962 roku Matador był monopolistą na rynku czechosłowackim w produkcji dętek. W 1968 roku na stałe rozpoczęła się produkcja opon ciężarowych.

Aby przyśpieszyć rozwój technologii w 1987 roku powołano do życia Instytut Badawczy w Púchovie.

Rok 1998 zapoczątkował współpracę z firmą Continental.

Matador może się pochwalić, że w 2001 roku jako jedna z pierwszych firm w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskała certyfikaty systemu zarządzania jakości, projektowania i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Od 2009 roku Matador jest częścią grupy Continental. W ciągu 2 kolejnych lat niemiecki gigant stworzył w Púchovie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która bez przerwy jest unowocześniana.

Gwarancja

Gwarancja na opony Matador wynosi 7 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję