Klasa Średnia

Firestone


Multiseason 2 165/60 R15"
Całoroczne

Dostępność:

Duża

Kod producenta 16726
Szerokość 165
Profil 60
Srednica 15"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Firestone
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 81 (max 462kg)
Indeks prędkości H (do 210 km/h)
Klasa przyczepności B
Opor toczenia D
Hałas 71dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 328 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Firestone Multiseason 2 to opona całoroczna klasy średniej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w kierunkowy wzór bieżnika. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć dobry balans parametrów jezdnych dla różnych warunkach atmosferycznych.

Szerokie rowki obwodowe szybko odprowadzają wodę i błoto pośniegowe. Zmniejsza to ryzyko powstania aquaplaningu oraz skraca drogę hamowania.

Klocki bieżnika z wklęsłymi łącznikami poprawiają sztywność opony przez co jazda jest bardziej stabilna oraz manewrowanie jest dokładniejsze.

Solidne bloki bieżnika poprawiają stabilnośc i pewność jazdy.

Zygzakowate lamelki zimowe zapewniają odpowiedni poziom trakcji oraz przyczepności na zmrożonych i zaśnieżonych drogach.

Na bieżniku zastosowano również lamelki letnie, które blokują klocki bieżnika, przez co opona jest sztywniejsza i stabilniejsza podczas hamowania.

Mieszanka gumowa bogata w krzemionkę nowej generacji zapewnia odpowiedni poziom elastyczności opony w każdych warunkach temperaturowych.

Firestone gwarantuje wyjątkowo wysokie przebiegi w stosunku do innych opon wielosezonowych podobnej klasy.

Firestone Multiseason 2 to opona o bardzo dobrych parametrach w rozsądnej cenie.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Firestone

Firestone - opony z „gumowej stolicy świata”

W 1900 roku w Arkon w Ohio (USA) Harvey Firestone rozpoczął swoją drogę do sukcesu w świecie opon. Od samego początku firma była pionierem w produkcji opon.

Firestone zaopatrywał legendarnego Forda Model T i ta współpraca przyniosła firmie duży rozgłos.

Bardzo szybko Firestone stał się jednym z największych producentów opon w Stanach Zjednoczonych. Już w latach 30-tych produkty marki były eksportowane do Europy.

Sporty motorowe w Stanach Zjednoczonych i Firestone są połączone ze sobą nierozerwalnie.  Samochody wyposażone w opony marki Firestone wygrywały 50 razy w prestiżowym wyścigu Indianapolis 500.

Słynny amerykański kierowca wyjściowy Berna Eli „Barney” Oldfield po jednym z wygranych wyścigów powiedział:

"My only life insurance is my Firestone tires." (Opony Firestone są moim jedynym ubezpieczeniem na życie)

Po fuzji w 1988 roku Firestone należy do japońskiego koncernu Bridgestone.

Obecnie opony Firestone są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Opinie kierowców potwierdzają testy opon organizowanych przez media motoryzacyjne.

Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 4 lata od daty sprzedaży. Dla pełnego zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wcześniej niż rok od daty uznanej reklamacji, ale nie później niż 4 lata od daty sprzedaży, zastosowana będzie metoda częściowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głębokości bieżnika (PGB), ustalona wg zużycia bieżnika.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję