Klasa Ekonomiczna

Dębica


Navigator 3 205/50 R17"
Całoroczne

Dostępność:

Mała

Kod producenta 594151
Szerokość 205
Profil 50
Srednica 17"
Sezon
CałoroczneCałoroczne
Producent Dębica
Dodatkowe Wzmocnienie (XL)
Indeks nośności 93 (max 650kg)
Indeks prędkości W (do 270 km/h)
Klasa przyczepności C
Opor toczenia B
Hałas 72dB
Rok produkcji 2023

Pokaż więcej

Pokaż mniej

icon2

Cena:

od 445 zł / szt.

Ilość:

Opis produktu

Dębica Navigator 3 to opona całoroczna klasy ekonomicznej. Jest przeznaczona do samochodów osobowych.

Opona została wyposażona w kierunkowy wzór bieżnika. Kształt przypominający literę „V” to częsty zabieg w przypadku opon całorocznych.

Szerokie rowki odprowadzające wodę i błoto pośniegowe na boki sprawiają, że zmniejsza się ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu.

Zoptymalizowany wzór bieżnika sprawia, że przyczepność oraz hamowanie w różnych warunkach pogodowych jest na odpowiednim poziomie.

Opona posiada zimowe lamele, które poprawiają trakcję na śniegu.

Mieszanka gumowa nowej generacji bogata w krzemionkę zapewnia odpowiednią elastyczność opony przez cały rok i w różnych temperaturach.

 Opona jest odporna na ścieranie i zapewnia wysokie przebiegi.

Dębica Navigator 3 to dobry wybór dla osób, które potrzebują opony uniwersalnej o dobrych parametrach a nie chcą przepłacać.

Etykieta EU
paliwo

Efektywność paliwowa

Wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Przybliżona różnica pomiędzy zużyciem paliwa w samochodzie z oponami z oceną "A", a pojazdem z oponami "G" to około 7,5% czyli ok. 6 litrów paliwa na 1000 km.

nawierzchnia

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Samochód jadący 80 km/h wyposażony w opony z oceną "A" może zatrzymać się do 18 metrów wcześniej niż takie samo auto wyposażone w opony "F".

hałas

Poziom hałasu

Poziom wytwarzanego przez oponę hałasu wpływa na komfort podróżowania samochodem. Hałas, który powstaje przy toczeniu się opony z oceną "1" jest o około 6 decybeli mniejszy niż przy oponie z oceną "3".

EU tyre Label

O producencie - Dębica

Dębica – „królowa polskich dróg”

Budowa fabryki rozpoczęła się w 1937 roku. 30 marca 1939 roku wyprodukowano pierwszą dębicką oponę. Niestety II wojna światowa przerwała rozwój fabryki.

Kilka lat po wojnie produkcja opon w Dębicy została ponownie uruchomiona. Ogromne zapotrzebowanie na opony było kołem napędowym rozwoju zakładu.

Nowe technologie produkcji, duże inwestycje oraz nowoczesne maszyny pozwoliły sprostać zadaniom dostarczania coraz większej ilości opon na rynek.

Lata 70-te to przełom. Zakład rozbudowano i rozpoczęła się produkcja pierwszych opon radialnych. W kolejnych latach fabryka była stale unowocześniana. 

W latach 90-tych fabrykę sprywatyzowano. 2 grudnia 1995 roku miało miejsce przejęcie części akcji spółki przez koncern Goodyear. Był to kolejny impuls do rozwoju.

XXI wiek to to czas dużych inwestycji w dębickie zakłady. Stworzono nowoczesne centrum logistyczne oraz zmodernizowano fabrykę.

W tym momencie jest uważana za jedną z największych i najnowocześniejszych w Europie.

Obecnie fabryka w Dębicy produkuje nie tylko dobrze znane każdemu polskiemu kierowcy opony Dębica. Goodyear z pełnym zaufaniem tworzy w Dębicy również swoje opony Fulda oraz Goodyear czy Dunlop.

Jest to najlepszy dowód na jakość opon, które produkuje się w tej zasłużonej dębickiej fabryce.

Gwarancja

Gwarancja na opony Dębica wynosi 5 lat od daty produkcji lub do momentu osiągnięcia granicznego, dopuszczalnego przez przepisy zużycia czoła bieżnika (1,6 mm), w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Opinie klientów

Brak opinii o produkcie

Posiadasz ten produkt?

Napisz recenzję